ساماندهی مراکز معاینه فنی برای فصول آلودهمدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو در تهران از آمادگی مراکز معاینه فنی شهر تهران در شش ماهه دوم سال خبر داد و گفت: کنترل آلایندگی خودروها یکی از اقدامات پیشگیرانه برای کاهش آلودگی هوا است.

سیدرضا مفیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران. وی خاطرنشان کرد: با توجه به شروع فصل سرما و تشدید آلودگی هوا در ماه‌های آتی، شهروندان موظفند با مراجعه به مراکز معاینه فنی شهر تهران در اسرع وقت نسبت به کنترل وضعیت آلودگی خودرو اقدام کنند. به منظور جلوگیری از ورود به شرایط اضطراری آلودگی هوا. کند گفت: ارجاع خودروها به مراکز معاینه فنی شهر تهران قبل از شروع سرما و ورود شرایط بحرانی آلودگی هوا در شش ماهه دوم سال یکی از اقدامات موثر و پیشگیرانه برای کاهش آلودگی هوا است. برای این منظور خودروهایی که دو تا سه ماه اعتبار معاینه فنی دارند می توانند زودتر به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه کنند تا آلایندگی خودرو را کنترل کنند.

وی درباره وضعیت مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران گفت: با توانمندی های راه اندازی شده در تهران و مدیریت توزیع مراجعات در طول سال، خوشبختانه مراکز در حال حاضر فاقد صف انتظار هستند و شهروندان می توانند از دقت و ارزش بهره مند شوند. از خدمات ممتاز این مراکز در کمترین زمان ممکن.

مفیدی با بیان اینکه مراکز بیهقی، نیایش، دماوند، شهید آبشناسان، سراج، خاوران، امام رضا(ع)، شهید زمان آباد، بعث، فدائیان اسلام، ایران خودرو از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۷ و شقایق، شهید شمران، غدیر تمامی خدمات از چیتگر، ابوذر و تمامی واحدهای سیار از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶:۱۵ در مراکز ارائه شده است. روزهای دیگر متفاوت است. برای اطلاع از محل معاینه حتما به سایت ستاد معاینه فنی خودرو تهران مراجعه کنید. مراکز

به گفته موفدی، شهروندان همچنین می توانند با استفاده از سامانه نوبت دهی آنلاین که در حال حاضر از طریق سامانه «تهران من» در دسترس است، برای مدیریت زمان و کاهش تاخیر به مرکز مورد نیاز مراجعه کنند.

کنترل آلاینده های خودرو یکی از اقدامات پیشگیرانه برای کاهش آلودگی هوا است

۱۸ درصد خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه فنی برتر را انجام دادند.

وی یکی از اقدامات پیشگیرانه برای کاهش آلودگی هوای تهران در فصول سرد سال را معاینه فنی برتر و شرایط سخت کنترل آلایندگی خودروها عنوان کرد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو تهران گفت: کمتر از ۵۰ درصد خودروهای تهرانی به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه می کنند، یکی از راهکارهای مقابله با تشدید آلودگی هوا در ماه های آینده اخذ معاینه فنی برتر است. از مراکز معاینه فنی شهر تهران و شهروندان می توانند علاوه بر الزامات قانونی معاینه فنی سالانه، برای اطمینان از سلامت خودرو، سالی چند بار به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

انتهای پیام