ساعت شروع فصل فوتبال لیگ برتر ۲۲ تغییر نخواهد کردرئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: تاریخ شروع لیگ برتر تغییر نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات لیگ انگلیس پس از قرعه کشی رقابت های لیگ برتر انگلیس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وقتی در هر شهر بیش از دو تیم میزبانی می کنند و ورزشگاه ها و زیرساخت های ضعیفی داریم، مجبور به تقسیم بندی می شویم. . امکانات در شهرها بر همین اساس برویم و بهترین شرایط میزبانی را فراهم کنیم و دو بازی مهم در یک شهر کوچک در یک روز نداشته باشیم.

و درباره امکانات ورزشگاه های لیگ برتر انگلیس گفت: محدودیت های لازم را نسبت به ورزشگاه ها آغاز کردیم. در حال حاضر ورزشگاه های کرمان، اراک، تبریز، مازندران و انزلی ما را مجبور به دولتی کرده اند. ممکن است همه معیارها برآورده نشود، اما ما تمایل داریم که در بهترین شرایط زمین بازی کنیم.

مهدی در خصوص همکاری لازم با تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی گفت: برنامه تیم ملی را از سرمربی این تیم دریافت کردیم و زمان لازم را در نظر گرفتیم. تا اینجا دستور دیگری به ما نداده اند. امیدوارم با همان درخواست‌ها و دستورالعمل‌ها، برنامه‌ریزی‌مان را پیش ببریم. پایان نیم فصل کمی سخت است اما تمام تلاش خود را می کنیم تا نیم فصل را با بهترین بازدهی به پایان برسانیم و راهی جام جهانی شویم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال تعویق شروع لیگ برتر انگلیس؟ وی گفت: از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال چنین چیزی وجود ندارد. ۳۱ مرداد زمان مناسبی برای شروع مسابقات است و به خاطر عاشورای حسینی نتوانستیم لیگ را زودتر برگزار کنیم و امیدوارم بتوانیم مسابقات را طبق برنامه برگزار کنیم و اگر بتوانیم مسابقات را در همان تاریخ شروع کنیم خیلی خوب می شود. برای ما سخت است که نیم فصل را تمام کنیم.

وی افزود: ما ۱۵ روز پیش با باشگاه ها جلسه ای برگزار کردیم و نمایندگانی از باشگاه ها آمدند و نظرات خود را اعلام کردند و سعی کردیم این نظرات را در کار خود پیاده کنیم. بزرگ‌ترین دغدغه باشگاه‌ها بحث زمان اضافه‌ای است که تیم ملی می‌خواهد، علاوه بر ویوادی، چرا که باشگاه‌ها اعلام کردند به دلیل این زمان نمی‌توان لژیون را به اردو اضافه کرد، اما بحث این بود که بازیکنان ایرانی باید به اردو بپیوندند.

مهدی در پاسخ به این سوال که همه ورزشگاه ها می توانند از تمام انرژی تماشاگران استفاده کنند؟ وی گفت: دستورالعمل تکمیل ۳۰ درصد ورزشگاه است و هیچ دستورالعمل جدیدی از سوی وزارت بهداشت به ما ابلاغ نشده است و تا قبل از لیگ استعلامات لازم را دریافت خواهیم کرد و امیدوارم از مزایای آن بهره مند شویم. همان ظرفیت ۳۰ درصدی برای شروع لیگ.”

انتهای پیام