سازمان ملل متحد تحویل ۱۴ میلیون واکسن ضد کرونا به ایران را تسهیل کردهماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران گفت: سازمان ملل متحد تحویل ۱۴ میلیون واکسن کرونا به ایران را تسهیل کرده است.

استفان پرزنر وی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با بیان اینکه دفتر سازمان ملل در تهران دوره های پنج ساله ای را برای همکاری با ایران در نظر گرفته است که آخرین دوره آن از سال ۲۰۱۶ آغاز و در سال ۲۰۲۲ به پایان رسید، گفت: در حوزه سلامت همکاری هایی داشتیم. محیط زیست، پزشکی و مدیریت بحران. .

وی با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان، همکاری های ما با ایران در حوزه سلامت افزایش یافت و نیمی از همکاری ها در حوزه سلامت بود، اظهار داشت: اجازه دهید مانند سازمان ملل متحد تسهیلات لازم را در این زمینه فراهم کنیم. ورود ۱۴ میلیون واکسن به ایران و ما سعی کردیم تجهیزات مقابله با کووید را به بیمارستان ها و مراکز درمانی ایران ارائه کنیم.

استفان پرزنر با بیان اینکه چرخه پنج ساله ای که در سال ۲۰۱۶ آغاز شد به پایان رسیده و در حال مذاکره با دولت برای شروع چرخه دیگری هستیم، توضیح داد: به نظر می رسد موضوع مدیریت ریسک و کاهش بلایای طبیعی در این چرخه مهم باشد. او یک معامله بزرگ دارد

این مقام سازمان ملل گفت: در حال مذاکره با دولت هستیم تا ببینیم در پنج سال آینده روی کدام موضوعات باید تمرکز کنیم. وی افزود: در حال حاضر زلزله یکی از بزرگ ترین خطرات ایران است و از سوی دیگر با موضوع سیل نیز مواجه هستیم و به خانواده و بستگان جان باختگان تسلیت می گویم. در سیل اخیر ایران

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران: در حال رایزنی با دولت ایران هستیم تا ببینیم چگونه می توانیم به ایران کمک کنیم. در مجموع باید آمادگی برای پاسخگویی به بلایا وجود داشته باشد و معتقدیم نحوه واکنش به بلایا و بلایای طبیعی باید محور همکاری پنج سال آینده ایران و سازمان ملل باشد.

انتهای پیام