سابقه پزشکی الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

الیز با تی شرت و زیر آفتاب لبخند می زند

“من کاملاً معتقدم که از طریق به اشتراک گذاشتن آسیب پذیرترین جنبه های سفر خود ، از یکدیگر حمایت می کنیم تا در مواقع دشوار به فیض ، قدرت و شفا برسیم.”
L حمام لشکوف


آلوپسی معکوس و اگزما

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. برای مدت طولانی او این را با استرس توضیح داد و استرس واقعاً بر علائم او تأثیر می گذارد. اما وقتی فرصتی برای کشف بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز می تواند علت اصلی باشد. او به پروتکل خود ایمنی Paleo روی آورد و نتایج چشمگیری گرفت.

تبلیغات: راهنمای ساده پروتکل خود ایمنی Paleo - همین الان خرید کنید

اولین علائم شما چه بود؟ کی فهمیدی چیه؟

خارش ، قرمزی ، ورم دست ها از اگزما. متورم شدن مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت انگشت شست دست راست و انگشت شست دست چپ. با آلوپسی ، موهای من شروع به ریزش در مناطقی به اندازه یک چهارم کرد ، سپس آنها به اندازه نیم دلار رشد کردند. تا همین اواخر ، من نمی دانستم که این بیماری مربوط به یک بیماری خود ایمنی است. من فکر کردم هر سه مشکل مربوط به استرس است. در حین محافظت از COVID-19 ، من زمان انجام تحقیقات را داشتم و متوجه شدم که علائم به محض رسیدن به یائسگی شعله ور می شوند و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید احساس خود را هنگامی که وضعیت شما شدیدتر بود توصیف کنید؟

دستان من شدیدترین علامت بود. در بدترین حالت ، آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. غیر جذاب و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دستانم را پنهان کنم تا مردم نبینند ، و گاهی اوقات دستکش می پوشیدم تا جلوی کاغذهای مهم را بگیرم. کودکان مبتلا به آلوپسی اولین کسانی بودند که متوجه من شدند و از من پرسیدند چه خبر است. تنها چیزی که می توانستم بگویم این بود: “نمی دانم.”

قبل از مداخله غذایی چه درمانهایی را امتحان کرده اید – معمولی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه آلرژن های بالقوه رایج را کنار گذاشتم ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. کرم اگزما را امتحان کردم اما نشد. من سعی می کردم مصرف پروتئین را در آلوپسی افزایش دهم. متخصص تغذیه من پیشنهاد کرد که من برای درمان آرتریت از کربوهیدرات و شکر خودداری کنم ، و به نظر می رسد این امر تا حدودی کمک کرده است. من کمی روی رژیم کتو نشستم ، اما سه گانه دویدم ، و به عنوان یک ورزشکار استقامتی ثابت نبود. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما بر وضعیت من تأثیری نداشت.

چه رژیم درمانی را انتخاب کرده اید؟

پروتکل خود ایمنی Paleo زمان گذراندن در خانه در طول همه گیری به من این امکان را داد که واقعاً روی درمان متمرکز شوم و متعهد به انجام 100٪ مرحله AIP باشم.

چقدر سریع نتایج را دیدید؟

بلافاصله. مستقیما. بعد از اینکه خودم را کاملاً به AIP دادم ، در کمتر از یک هفته نتایج را دیدم. این به همه کمک کرده است: اگزما ، آلوپسی و آرتریت. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و غلات یا شکر داشته باشم ، او اول برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی بسیار خوب پاسخ داده است ، اما می تواند در اثر استرس نیز ایجاد شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مثل قبل از AIP دردناک نیست.

آیا به غیر از علائم خود ایمنی ، سایر زمینه های سلامتی نیز بهبود یافته است؟

خواب من بهتر است و روحیه من پایدارتر است. همچنین مه مغز از بین رفت.

هنوز چه علائمی باقی است؟

گاهی اوقات وقتی استرس دارم ، اگزما و آلوپسی دوباره ظاهر می شوند. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از درمان من است.

برای حفظ سلامتی و درمان خود خارج از رژیم غذایی دیگر چه می کنید؟

ورزش ، دعا و مدیتیشن.

دارو چه نقشی در سفر شما داشت؟

من اصلا نگرفتم

چقدر پروتکل رژیم غذایی را رعایت کردید؟ هر “تقلبی” چیست؟

هنگامی که در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من موفق شدم برخی موارد (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کنم. هر از گاهی ، وقتی برای شام بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی در خانه و بدون مطالعه باز می گردم.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه دنبال کنید یا امیدوارید که در نهایت خود را از رژیم غذایی جدا کنید؟

امیدوارم چیزهای دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. واقعاً دلم برای پیام رسان ها تنگ شده است. من قبلاً در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین واقعاً دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل دلمه ای تنگ شده است.

هنگام حفظ رژیم غذایی چه مشکلاتی داشتید؟

بدون لبنیات ، بدون غلات ، بدون شکر. من یاد گرفتم که خودم شیر بادام درست کنم و این بازی را تغییر داد ، اما خوردن با دوستان می تواند ناخوشایند باشد. با پرسیدن سوالات در مورد رژیم راحت تر شدم. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ های کوتاهی دارم ، اما اگر واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه را که آموخته ام به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت می کند؟

جوامع آنلاین AIP همراه با مطالعه ادبیات مربوط به بیماریهای خود ایمنی بسیار مفید بوده اند. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند و گاهی اوقات در مورد سفرهایم به آنها می گویم و دستور العمل ها و محصولات جدیدی را که مطابق AIP باشد به آنها معرفی می کنم. من دوستی دارم که وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهای مرتبط با التهاب ، التهاب را کاهش دهد ، بسیار شگفت زده شد. همسرش باردار است ، تمام وقت کار می کرد و برای آن دو غذا پخت. من در مورد آرد کاساوا ، رشته فرنگی سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. آگاهی از مبادله های سالم از اهمیت بالایی برخوردار است.

از بین بیماری های خود ایمنی ، عوامل محرک و علل ریشه ای زیادی وجود دارد. آیا اتفاقاتی در زندگی شما رخ داده است که فکر می کنید در تشخیص نقش داشته است؟

من با شروع به کار در شرکتی شروع به ریزش مو کردم. من در اولین بارداری ام موهایم را نیز از دست دادم. وقتی دومین کار شرکتی را شروع کردم ، دچار اگزما شدم. و علائم من در دوران یائسگی دوباره ظاهر شد. بنابراین استرس و تغییرات هورمونی برای من محرک شد.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماريهاي خود ايمني كه تازه شروع به تغيير رژيم غذايي و شيوه زندگي خود كرده اند مي كنيد؟

من می گویم به آرامی شروع کنید و سپس به 100 move ادامه دهید. مطمئن باشید که به جامعه تکیه می کنید زیرا مشکل خواهد بود. وقتی دیگران نظرات ناراحت کننده ای می دهند این را جدی نگیرید. فقط حرکت کنید و برای ناراحت شدن از نگرش آنها انرژی صرف نکنید. شما همیشه مخالفانی خواهید داشت. یک مجله غذایی تهیه کنید و به تأثیرات تغییر رژیم غذایی خود از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز توجه کنید. این پیشرفت ها به کار خود ادامه خواهد داد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک او ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او تماس بگیرید. او همچنین بیشتر در مورد سفرهای خود در پادکست “تصویر بدن” و “بیماریهای خود ایمنی” صحبت کرد.

الیزا با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیزا با همسر و پسر

داستانهای درمانی دیگر

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها همچنین ویژگی مشترک پادکست من هستند: ققنوس ققنوس.دیدگاهتان را بنویسید