زنگ سپاس معلم در ۴۰۰ آموزشگاه شیروان نواخته شدایسنا/خراسان شمالی مراسم بزرگداشت آغاز هفته معلم از امروز با نواخته شدن زنگ سپاس معلم در ۴۰۰ آموزشگاه شهری و روستایی شهرستان شیروان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم پس از اجرای چند برنامه فرهنگی و هنری، فرامرز شجاعی مدیر آموزش و پرورش شیروان با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و شهدای فرهنگی گفت: معلمان، قشری زحمتکش، پرتلاش و در جامعه مایه افتخار هستند.

وی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه آموزش و پرورش شیروان برای ارتقای شاخص‌های نظام تعلیم و تربیت افزود: معلمان و دانش آموزان این شهرستان در حوزه آموزشی، پرورشی، فرهنگی و ورزشی افتخارات زیادی در سطح ملی و استانی کسب کرده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری همه ادارات و نهادها با آموزش و پرورش اضافه کرد: این نهاد از نهادهای زیر بنایی و مهم در توسعه جامعه است که این نقش را با آموزش و تربیت اسلامی دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور به خوبی انجام می‌دهد.

مدیر آموزش و پرورش شیروان، توجه به حوزه آسیب‌های اجتماعی و تلاش برای پیشگیری و کاهش آن از سوی نهادهای فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها را مهم دانست و تصریح کرد: کاهش آسیب‌ها از مطالبات و دغدغه‌های مهم خانواده‌ها است.

تعلیم و تعلم وابسته به معلم است

حجت‌الاسلام حسین تکمیلی امام جمعه شیروان نیز با بیان این که آگاهی بخشی رسالت مهم معلمان است، اظهار داشت: اجر معلم اجر معنوی است نه دنیایی.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شیروان گفت: در اسلام همان قدر که علم ارزش دارد معلم هم ارزش و احترام دارد چرا که تعلیم و تعلم وابسته به وجود معلم است.

وی دانش آموزان را به استفاده صحیح از فرصت‌ها و تلاش برای کسب فضایل اخلاقی در کنار علم آموزی توصیه کرد.

تکمیلی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری تلاش‌های خستگی ناپذیر معلمان را ارج نهاد و آنان را به فراگیری علم و دانش، احترام به والدین، معلمان و همچنین مطالعه کتب شهید مطهری توصیه کرد.

وی افزود: سعی کنید با کسانی دوست شوید که هم به دنبال کسب علم بوده و هم اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

امام جمعه شیروان با اشاره به سخنان امام و رهبری مبنی بر اینکه «به یاری خدا تمام مقدرات کشور ما بعد از این در دست شما دانش آموزان می‌باشد و شماها وارث این کشور می‌باشید» اظهار کرد: تمام کسانی که در مسند امور هستند زمانی دانش آموزان این مملکت بوده‌اند. بنابراین شما باید به گونه‌ای حرکت کنید که همواره زندگی شما رو به تکامل باشد.

تجربه برای پیشبرد اهداف تربیتی در مدارس

نماینده عالی دولت در شیروان در آیین زنگ سپاس معلم این شهرستان گفت: تحقق همه ابعاد توسعه مرهون معلم و مدرسه است و ارزش، منزلت و شان معلم به ژرفای عمق و صراحت کار او بستگی دارد؛ چراکه معلم هویت ساز، فرهنگ ساز و تمدن ساز است.

دولت اسماعیل زاده لازمه پیشرفت و توسعه یافتگی در هر جامعه‌ای را توجه به آموزش و پرورش و به ویژه معلمان دانست.

رئیس شورای آموزش و پرورش شیروان قدردانی از زحمات معلم را ارزشمندترین کار دانست.

فرماندار شیروان خطاب به دانش آموزان با بیان این که آمریکا امروز باحس تکبر و طمع خود و با فکر تسلط بر تمامی دنیا در جبهه باطل قرار دارد گفت: آمریکا با جنگ نرم در فضای مجازی بر علیه دین و فرهنگ ما فعالیت دارد اگر هر کسی در این وادی قرار بگیرد قطعاً در جبهه باطل قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: راه مبارزه با این جبهه باطل هم عمل کردن آموزه‌های دینی و علمی معلمان است که همانا روش انبیا است.

خبرنگار: غلامرضا مینا

انتهای پیام