زنگ خطر برای عرضه کالاهای قاچاق در بازار به صدا درآمده استایسنا/ایلام مدیرکل استاندارد استان ایلام گفت: زنگ خطر برای عرضه کالاهای تقلبی و قاچاقی در بازار مصرف به صدا درآمده و تقاضا داریم تمام دستگاه ها با استاندارد برای کنترل و نظارت های شبانه روزی پای کار بیایند، تا بازار را برای عرضه و توزیع کالاهای فاقد استاندارد ناامن کنند.

«مهناز  همتی»  در  جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، در خصوص ماده ۵۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در رابطه با معرفی کالاهای شناسایی شده توسط استاندارد به مراجع مربوطه و نیز ماده ۴۸ و الزام این ماده قانونی مبنی بر مکلف بودن مأموران نیروی انتطامی به همکاری با استاندارد اشاره و اظهار کرد:  طبق ماده ۴۰ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد هر گونه تولید و ارائه خدمات کالای فاقد استاندارد جرم محسوب می شود.

وی با تشریح استانداردهای اجباری و تشویقی، گفت :  از منظر قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری تولید داخل باید دارای علامت استاندارد منضم به کد ده رقمی استاندارد باشد، در غیر اینصورت آن کالا تقلبی محسوب شده و قابل عرضه و فروش نیست.

مدیرکل استاندارد ایلام تاکید کرد: قطعات خودرو مشمول مقررات استاندارد اجباری از این قاعده مستثنی نیستند، لذا لازم است در کنترل های بازار از طرف دستگاه های نظارتی و نیروی انتظامی و … به این مهم توجه ویژه شود. 

همتی تاکید کرد:  با توجه به زنگ خطر به صدا درآمده برای عرضه کالاهای تقلبی و قاچاقی در بازار مصرف، تقاضا داریم تمام دستگاه ها با استاندارد برای کنترل و نظارت های شبانه روزی پای کار بیایند، تا بازار را برای عرضه و توزیع کالاهای فاقد استاندارد ناامن کنند.

انتهای پیام