زمستان سرد برق بدون قطعی برق چگونه گذشت؟


سخنگوی صنعت برق گفت: واقعیت این است که در فصل زمستان نیروگاه ها گردش مالی کافی داشتند و در این فصل مصرف برق به دلیل پاسخ ندادن نیروگاه ها کافی نیست، اما سوخت گیری بسیار سخت بود. ” نیروگاه ها معمولا ۱۰۰ روز سختی دارند.”

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه صنعت برق علاوه بر پیک مصرف در تابستان، در فصل زمستان نیز به دلیل کمبود سوخت با شرایط سختی مواجه است، گفت: این صنعت در فصل تابستان با شرایط سختی مواجه است.

وی افزود: در فصل زمستان نیروگاه ها در وضعیت گردش کافی قرار داشتند و مصرف انرژی در این فصل به دلیل عدم پاسخگویی نیروگاه ها کافی نیست، اما تامین سوخت نیروگاه ها بسیار سخت بود و ما معمولا یک دوره سخت ۱۰۰ روزه داشته باشید.”

رجبی مشهدی گفت: همانطور که می دانید بیش از ۹۰ درصد برق از نیروگاه های حرارتی تولید می شود که سوخت اولیه آن گاز و سوخت ذخیره آن مایع است اما در فصل زمستان به دلیل مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری می تواند افزایش چشمگیری داشته باشد. در سالهای اخیر.” او باید در نظر می گرفت که ما باید سوخت را به مناطق دیگر محدود کنیم.
وی گفت: به دلیل محدودیت سوخت نیروگاه ها در این مدت طولانی ۱۰۰ روزه، مخازن سوخت مایع نیروگاه ها نتوانسته پاسخ مناسبی داشته باشد و مجبور به قطع برق شده ایم. در بخش داخلی شدید محدودیت ها در دو سال گذشته به مدت سه سال در بخش صنعت و سایر بخش ها اجرا شد، اما امسال با مطالعه و برنامه ریزی گسترده توانستیم این وضعیت را مدیریت کنیم.

سخنگوی صنعت برق گفت: مخازن ما به ویژه در نیمه شمالی کشور ظرفیت سوخت مایعی که بخواهند برای تامین برق از آن استفاده کنند را ندارند و این امر باعث خاموشی در نیمه شمالی کشور می شود. ” به همین دلیل و برای جلوگیری از فرسودگی شدید مخازن سوخت در شمال کشور، یکی از اقداماتی که باید انجام می شد حفظ عمر سوخت در این مخازن بود. در این راستا لازم بود با وزارت نفت هماهنگ شده و سکوت شود و اقداماتی برای پر شدن مخازن سوخت نیروگاه ها انجام شود تا شاهد کاهش خطرناک مخازن نیروگاه ها نباشیم.

وی گفت: مطالعات گسترده ای با تکیه بر نیروی انسانی و ظرفیت اداری صنعت برق انجام شده است. به همکارانم در شرکت مدیریت شبکه انرژی ایران افتخار می کنم که با مطالعات گسترده انجام شده و پایش آنلاین لحظه ای توانستند این انتقال را ۳۳ درصد بیشتر از سال گذشته افزایش دهند. به عبارت دیگر آنچه محقق شده این است که مخازن سوخت مایع نیروگاه های شمال کشور از سقوط آزادی که هر ساله داشته ایم عقب نشینی کرده و خود به ما کمک کرده است تا پایداری بهتری داشته باشیم. شبکه برق نیمه شمالی کشور

سخنگوی صنعت برق گفت: اقدام دیگر این است که سوخت نیروگاه ها را به گونه ای تنظیم کنیم که نیروگاه ها نیروگاه های کارآمدتری تولید کنند؛ به عبارت دیگر با همان میزان سوخت ثابت، برق بیشتری تحویل می دهیم.

رجبی مشهدی افزود: به این معنا که نیروگاه های جنوب کشور به دلیل مجاورت با مخازن سوخت که اکثرا نیروگاه های با راندمان بالا هستند و امکان سوخت گیری در این مناطق به دلیل دماهای بالا و مصرف کم سوخت. در بخش داخلی تولید و عملاً تولید می شد.» برق بیشتر در جنوب کشور انجام می شود و برق از طریق خطوط اصلی انتقال برق به شمال کشور منتقل می شد.

وی با بیان اینکه برق امسال نیز از سال گذشته مستثنی نیست، گفت: با اقدامات انجام شده قبل از آغاز پیک هزار و چهارصدی برق که شرایط بسیار سختی برای مدیریت شبکه برق کشور داشت و با یک نقص بسیار جدی ناچار به تعمیر شدیم. ایستگاه های برق. وی ادامه داد: بلافاصله پس از پایان پیک تعمیرات آغاز شد تا در صورت بحرانی شدن شرایط بتوانیم در مدت ۱۰۰ روز از این نیروگاه ها استفاده کنیم که باید از همکاران شرکت برق حرارتی و نیروگاه ها نیز تشکر کنیم.

سخنگوی صنعت برق گفت: اقدامات زیادی در بخش مصرف انجام شده است که احتمالاً مهمترین مورد در بحث اصلاح روشنایی معابر بود که از روشنایی کمی در جاده های بین شهرها استفاده می کند. این است. و ما باید بدانید در بخش کنترل روشنایی راهرو حدود ۴۰۰ مگاوات کاهش مصرف برق داشتیم.

وی اظهار داشت: اقدامات گسترده ای برای برخورد با ارزهای رمزنگاری شده برای ارزهای غیرقانونی و مراکز استخراج غیرقانونی انجام شد. وی بیان کرد: اگرچه روش های تعرفه ای ما نیاز به تغییر جدی دارد، اما خوشبختانه امسال توانستیم بیشتر این سکه را قبل از شروع فصل سرما جمع آوری کنیم که منجر به کاهش مصرف برق شد و در این راستا بسیار داشتیم. رابطه خوب با وزارت صمت.» جا دارد از این عزیزان تشکر کنم.
با توجه به اقدامات انجام شده خوشبختانه وضعیت پایداری داشتیم و علیرغم اینکه انتظار داشتیم میزان مصرف در هر کارخانه کاهش یابد، این اقدام توسط همکاران به خوبی سازماندهی شد و با هماهنگی خوبی توانستیم در اولویت قرار دهیم. می خواهیم به زمستان برسیم و موفق شویم پس از چند سال بدون وقفه و محدودیت بدون وقفه در صنعت آن را پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر