زباله جمع آوری کتاب های فوق العاده حوزه هنری اهوازی!


ایسنا/ خوزستان یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز از وضعیت تاسف بار کتاب های فوق العاده دانشکده هنر در این دانشگاه خبر داد.

دکتر عباس امام به ایسنا گفت: کتابخانه تاریخی دانشکده هنر دانشگاه جندی شاپور (شهید چمران اهواز) تا زمانی که در ساختمان تاریخی فرهنگی سه جانبه قرار داشت، دارای بخشی به نام «بخش آثار فاخر» بود که فارسی نسخ خطی، آثار تاریخی کمیاب یا کمیاب نگهداری می شد برخی از کتاب های فنی بسیار گران قیمت به زبان های انگلیسی، فرانسوی، عربی و فارسی هستند.

یادآوری: در اواخر دهه ۱۸۸۰ در جریان جابجایی شیب کالج از تریپلکس به محل جدید دانشکده هنر در محوطه دانشگاه شهید چمران، برخی از این آثار ناپدید، آسیب دیدند یا به طور کلی ناپدید شدند.

زباله جمع آوری کتاب های فوق العاده حوزه هنری اهوازی!

عضو گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شهید چمران اهواز خاطرنشان کرد: طی سال‌ها و طی دوره‌های مختلف دانشگاه، دانشکده و کتابخانه مرکزی، درباره نحوه حفظ و نگهداری آن بحث و اختلاف نظر وجود داشته است. در حال کار است.

امام افزود: بعدها خوشبختانه تعدادی از این آثار شگفت انگیز در بخش های مختلف دانشکده هنر (ریاست جمهوری، دفتر زبان و ادبیات فارسی) و همچنین کتابخانه مرکزی دانشگاه قرار گرفت و نگهداری می شود. اما متأسفانه بسیاری از آن آثار در طبقه سوم کتابخانه مرکزی دانشگاه همچنان به شکلی ناپسند و سطل زباله رها شده و در انواع مشکلات پیش روی دانشکده و دانشگاه گیر کرده است.

زباله جمع آوری کتاب های فوق العاده حوزه هنری اهوازی!

استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: با نمایش چند تصویر آزاردهنده محیطی از این آثار ارزشمند، جذاب و پرهزینه، توجه مسئولین محترم دانشگاه شهید جمران را به این مهم جلب می نمایم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر