– ریشه های جدید من – آب نبات گرانولا –


این شیرینی های گرانولایی مرا به دوران کودکی برمی گرداند. من همیشه می خواستم در تاریخ بازی به خانه دیگران بروم نه به این دلیل که خانه ام را دوست نداشتم … بلکه به دلیل تنقلات بود.

علیرغم این واقعیت که رژیم غذایی فرزندانم تعداد زیادی دونات و هات داگ در مایکروویو داشت ، مادرم تصور کاملاً روشنی و غیر طبیعی را داشت. عزیزم Cheerios ، خوب است. کاسه های مبارک ، خارج از نظم. گرانولا البته. میله های گرانولای پوشیده از شکلات ، شماره. شیرینی دوست من با این چیزها ، که به آن ها نیز معروف است ، پوشیده شده بود متشکرمکه به نحوی از نظر قانونی به عنوان میله های گرانول برچسب خورده و به عنوان یک میان وعده سالم فروخته می شوند ، اما قطعاً از آزمون مادرم عبور نکرده اند.

بنابراین من مجبور بودم خلاق باشم تا به نوار ساخارین دانه بندی شده فوق اشاره کنم ، که با کره بادام زمینی گل آلود و شیرین پوشانده شده و با یک لایه ضخیم شکلات شیری پوشانده شده است. وقتی فقط به آنها فکر می کنید دندان های من درد می کند ، اما خب ، آنها برای کودک هفت ساله ام متعالی بودند. من بازی های مختلفی را که نمی خواستم بازی کنم ، کارتون هایی که نمی خواستم تماشا کنم ، حتی خواهران مزاحم را برای دسترسی به کابینت بار Kudos بعد از مدرسه تحمل می کردم.

بهترین دستور العمل ها از اشتیاق ناشی می شود

نسخه من از این دستور غذا ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، از هوس بود. شاید من آرزوی کمی نوستالژی یا ارتباط با زمان ساده تری را داشتم ، زمانی که تنها هدف من در آن روز این بود که تا آنجا که ممکن است قند را قورت دهم بدون اینکه والدینم از آن مطلع باشند. وقت خوش، هه -ها! به هر حال ، من با موفقیت نوارهای Kudos را با ترکیبات بسیار بهبود یافته و یک به روز رسانی بزرگسالان دوباره ایجاد کردم. نسخه من به طور طبیعی شیرین شده است (بله) ، به جای شکلات تلخ از شکلات تلخ استفاده می شود و من کره بادام زمینی را به روغن فندق تغییر دادم زیرا بسیار خوشمزه تر است! انجیر را به گرانولوها اضافه کردم زیرا فندق را به خوبی ترکیب می کنند. و نکته آخر: من مقدار متعادل نمک برای تعادل اضافه کردم. دسرهای بدون نمک باعث تمایل به شعله ور شدن موها می شوند.

به طور کلی ، این آب نبات “Granola” -خرده های جدی. ترد ، ترد ، خامه ای ، روغنی ، شیرین و شور ، کاملاً اشباع شده و اشتها آور است. من تقریباً دسته دوم را به پایان رساندم و در حال برنامه ریزی قسمت بعدی هستم. احساس می کنم انبار کردن این یخچال به من کمک می کند تا همه چیز را پشت سر بگذارم ، حتی در پنجمین دور خیره کننده کندلند ، پسرم به قلب او برکت می بخشد ، فقط می خواهد مثل من قند بخورد. آب نبات تا آنجا که ممکن است.

شکلات و انرژی

برای کسانی که اینستاگرام را دنبال می کنید ، می دانید که هر ماه در سال 2020 موضوعی دارد و مارس انرژی است. من فکر کردم مناسب است که در مورد شکلات و نحوه تأثیر آن در سطح انرژی صحبت کنیم. بسیاری از مردم تصور می کنند که شکلات حاوی کافئین است و مقداری از آن نیز وجود دارد ، اما کافئین در واقع محرک ترین ترکیب کاکائو نیست. این را در غیر این صورت می نامند تئوبرومینبه

تئوبرومین یک آلکالوئید است که به شکلات تلخی خاصی می بخشد. هرچه شکلات تیره تر باشد ، تلخ تر است و تئوبرومین بیشتری دارد. تئوبرومین و کافئین در سطح مولکولی تقریباً یکسان هستند و باعث می شوند که رفتار مشابهی داشته باشند و با انرژی شارژ شوند. تفاوت در این است که تئوبرومین یک گروه متیل کمتر دارد (یک کربن با سه هیدروژن متصل) ، و آن را محرک کمتری می کند زیرا به اندازه کافئین از سد خونی مغزی عبور نمی کند. ترجمه: تئوبرومین به جای چسبندگی کلاسیک ، انرژی آرام تر و طولانی تری را نسبت به کافئین ارائه می دهد. هر دو ترکیب روی سیستم عصبی مرکزی ما تأثیر می گذارند ، اما فقط کافئین می تواند ما را مضطرب و عصبی کند. پاداش: تئوبرومین نیز اعتیاد آور نیست (اگرچه اگر به این آب نبات های گرانولایی معتاد شدید ، نمی توانم به شما کمک کنم)

جزئیات شکلات تلخ

1 1/2 اونس / 43 گرم شکلات تلخ (70٪ کاکائوی خشک) حدود 115 میلی گرم تئوبرومین و 20 میلی گرم کافئین به شما می دهد. برای مقایسه ، یک فنجان 8 اونسی / 250 میلی لیتر قهوه حاوی حدود 95 میلی گرم کافئین و فاقد تئوبرومین است. حداکثر میزان مصرف روزانه کافئین حدود 400 میلی گرم است ، در حالی که تئوبرومین (خوشبختانه) بیش از 1000 میلی گرم در روز است. با این حال ، به خاطر داشته باشید که اکثر شکلات ها حاوی قند یا سایر شیرین کننده ها و مواد افزودنی هستند که بسیار محرک هستند. بنابراین تعجب آور نیست که برای افراد حساس ، تئوبرومین موجود در کاکائو با شکر و کمی کافئین می تواند به ما انرژی جدی دهد و شکلات را بیشتر شبیه یک فنجان قهوه کند! به یاد داشته باشید که شکلات را بعداً در روز مصرف کنید ، به ویژه اگر در خوابیدن یا خوابیدن در شب مشکل دارید.

بیایید به دستور غذا برویم! من از عسل برای شیرین کردن این آب نبات گرانولا و کمک به بستن همه مواد با هم استفاده می کنم ، اما یک جایگزین خوب وگان ممکن است خمیر خرما باشد. فقط مطمئن شوید که ویسکوزیته بالایی دارد (مانند چسبندگی واقعی). این دستور حاوی گلوتن نیست. اگر حساس هستید ، جو دوسر بدون گلوتن بخرید. فندق به سختی پیدا می شود و بسته به جایی که هستید می تواند گران باشد. اگر به دنبال جایگزینی هستید ، بادام یا بادام هندی بهترین هستند! بادام ممکن است در فر ، تا 25 دقیقه بیشتر طول بکشد ، اما آنها را از نزدیک تماشا کنید زیرا می توانند سریع بسوزند.

روغن آجیل

مطمئناً ، نیازی به تهیه روغن فندق خود برای این دستور غذا ندارید ، اما من واقعاً این کار را می کنم بالا توصیه می کنم انجام دهید این واقعاً آسان است و گامی است که در هر صورت برای ساخت میله گرانول مناسب است. کافی است 2 فنجان اضافی / 270 گرم فندق را روی یک ورقه پخت بریزید و مانند سایر مواد سرخ کنید. فندق را در غذاساز مخلوط کرده و هر از گاهی کناره های آن را خراش دهید و در نهایت روغن فندق به دست می آید. این کار ممکن است ده دقیقه طول بکشد ، بنابراین صبور باشید. در صورت لزوم ، کمی روغن زیتون اضافه کنید تا کار کند. این تقریباً 1 فنجان / 250 میلی لیتر از چیزی است که برای دستور غذا نیاز دارید. لطفا!

انجیر و فندق ساخته شده از گرانول

 • 1 فنجان ها / 150 گرم جو دوسر
 • 1 فنجان / 135 گرم فندق خام به علاوه دو فنجان دیگر اگر خودتان روغن فندق تهیه می کنید ، ببینید
 • 2 هنر روغن نارگیل توصیه می کنم طعم آن خنثی باشد
 • 1/3 فنجان / 80 میلی لیتر عسل غلیظ خامه ای یا سفید
 • 1/3 فنجان / 80 میلی لیتر tahini
 • 1 قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص
 • 1/3 فنجان / 60 گرم انجیر خشک خرد شده بدون گوگرد
 • 1 فنجان / 20 گرم غلات برنج قهوه ای باد کرده
 • ¼ قاشق چایخوری نمک دریا پوست کنده بعلاوه یک غذای جانبی دیگر
 • 1 فنجان / 250 میلی لیتر روغن فندق
 • 1 هنر شربت افرا خالص
 • ½ قاشق چایخوری نمک دریایی خوب
 • 200 г. شکلات تلخ 80 and و بالاتر ، برای باران و در صورت نیاز بیشتر داشته باشید!
 • فر را با دمای 325 درجه فارنهایت / 170 درجه سانتیگراد گرم کنید. جو دوسر و فندق را روی یک ورقه پخت قرار دهید ، سعی کنید آنها را تا آنجا که ممکن است جدا نگه دارید ، و بپزید ، هم بزنید ، یک یا دو بار تا زمانی که جو دوسر طلایی شود و بوی آن قهوه ای شود ، 12 تا 15 دقایق. از فر خارج کرده ، بگذارید خنک شود و فندق ها را درشت خرد کنید.

 • در یک قابلمه کوچک ، روغن نارگیل را روی حرارت ملایم ذوب کنید. عسل ، تاهینی و وانیل را اضافه کنید ؛ کاملا هم بزنید تا کاملا ترکیب شود.

 • انجیر خشک را درشت خرد کرده و کنار بگذارید.

 • در یک کاسه بزرگ ، جو دوسر سرد شده و فندق خرد شده را با انجیر معطر با غلات و نمک ترکیب کنید. مواد مرطوب را خشک کرده و سریع مخلوط کنید.

 • قالب کیک را با روکش پلاستیکی 8 ”8 اینچی یا کاغذ روغنی بگذارید. مخلوط را با یک قاشق اضافه کنید و با دستهای کمی مرطوب آن را محکم در ماهیتابه فشار دهید ، مخصوصاً در لبه ها و گوشه ها.

 • روغن فندق را با یک قاشق چای خوری نمک و شربت افرا مخلوط کنید – باید از مایع به خمیر سفت تری تبدیل شود. میله های گرانول را در بالا بچینید. حداقل 4 ساعت در فریزر قرار دهید تا سفت شود.

 • وقتی میله ها آماده پوشاندن شکلات شدند ، آنها را از فریزر خارج کرده و پایه را به 12 قطعه مساوی برش دهید.

 • قابلمه را روی حرارت ملایم روی اجاق گاز قرار دهید. شکلات را به قطعات خرد کنید. در یک دیگ بخار دوگانه روی حرارت متوسط ​​ذوب کنید. هر قطعه را در شکلات ذوب شده فرو کنید ، سپس روی یک تکه پوست بگذارید تا خنک شود و سفت شود. شکلات باقی مانده را روی آن بریزید ، سپس کمی نمک دیگر بپاشید. وقتی سرد شد ، لذت ببرید! میله ها را تا یک ماه در یخچال و حداکثر 6 ماه در فریزر نگهداری کنید.

سارا بریتون

برای چاپ این دستور غذا اینجا را کلیک کنید

من می دانم که این دستور غذا با کودک درون شما که فقط سعی می کند والدین را متقاعد کند که شکلات با گرانول سالم است ، به شما می آید. زیرا حداقل اکنون چنین هستند.

همه عشق و آشپزی شاد ،
سارا بی

موارد دلپذیر خود را در اینستاگرام نشان دهید: #mnrgranolacandybars

* * * * * * * *

خوب ، یک چیز دیگر قبل از رفتن ، فقط به این دلیل که واقعاً نگرانم می کند … من یک نمایش دارم! نام آن جایگزین بیکر است و روی پلتفرم دیجیتال شبکه دیجیتال کانادا قرار می گیرد. این سریال 25 مارس در Facebook Watch پخش می شود ، بنابراین می توانید آن را در هر کجا که هستید ببینید! در این مورد بیشتر در اینستاگرام و فیس بوک گزارش خواهم داد ، پس با ما همراه باشید. از همه کسانی که نظر یا ایمیل حمایتی ارسال کردند متشکرم – این برای من بسیار مهم است و این فرصت توسط شما امکان پذیر شده است. پس متشکرم!دیدگاهتان را بنویسید