رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن – رژیم غذایی برای کاهش وزن


رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن
رژیم غذایی 7 روزه برای کاهش وزن

حالت کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، تحرک افراد روز به روز کاهش می یابد و همین مسئله باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل ضعف جدی در ظاهر و شکل ظاهری است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی برای این مرد وجود دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک قرار مهم دعوت می شود و او زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و لباس های کافی که دوست دارد بپوشد را ندارد؛ در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد – آیا راه حل عملی وجود دارد که به موجب آن بتواند سریع وزن خود را کاهش دهد و لباس های مورد علاقه شما را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که با آن می توانید تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن – همیشه به دنبال رژیم های طبیعی باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های رژیمی مختلف استفاده نکنید که با چنین ترفندهای تبلیغاتی مردم را فریب دهد به عنوان معجزه ای برای کاهش وزن و ؛ استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن مناسب برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن و به خطر انداختن سلامتی شما کمک کند. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی تعیین کنید ، زیرا بدن شما تا حدی ورزش و رژیم سنگین را تحمل می کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان رژیم GM (GM) شناخته می شود ، یکی از آن برنامه های رژیم است که به شما امکان می دهد 6 تا 7 پوند در هفته وزن کم کنید. با رعایت این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. اما این روش مانند همه روشهای کاهش وزن دارای مزایا و معایبی است و باید از هر طرف مورد توجه قرار گیرد تا به سلامت انسان آسیبی وارد نشود که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات دقیقی در مورد تاریخچه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور می شد که رژیم توسعه یافته و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی بخورید که اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات و گوشت هستند – فقط در روزهای آخر. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین ، تعداد کالری مصرفی در طول روز بیشتر از مقدار دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ محدودیتی برای کار و سن ندارد و همه می توانند با این رژیم به راحتی وزن کم کنند.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهنی آماده شناسایی کرده و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم شما باید فقط از غذاهایی که این رژیم ارائه می دهد استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام تلاش خود را هدر خواهید داد. شاید برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان کم و بدون گرسنگی وزن خود را به طور م loseثر کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به گونه ای طراحی شده است که در هر ساعت از روز کالری موجود در غذا را در نظر بگیرید. تنها چیزی که بر آن تأکید می شود رعایت دقیق دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش توانایی بدن برای سوزاندن چربی

دستور رژیم غذایی برای کاهش وزن به مدت 7 روز برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم غذایی: از میوه های تازه استفاده کنید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به هدفی بر می دارید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد می کنید. بنابراین طبیعتا این روز برای شما کمی سخت خواهد بود. در این مرحله ، شما باید از انواع میوه استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در میان میوه ها غیرقابل قبول است. همچنین مجاز به خوردن سبزیجات ، خام یا پخته نخواهید بود. حتماً 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. بنابراین در اولین روزی که احساس گرسنگی می کنید ، فقط میوه بخورید.

2 رژیم روز دوم: سبزیجات مصرف کنید

برخلاف روز اول شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. روز بعد شما می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما حتی مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز ، خوردن لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، سالاد و غیره به شدت توصیه می شود. جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توان آن را برای صبحانه پخته مصرف کرد تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم را برای انجام اقدامات مختلف داشته باشد. در این روز تغییراتی در کار دستگاه گوارش مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد مراجعه به توالت افزایش یابد. حتماً 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

3 رژیم غذایی برای کاهش وزن در روز سوم: میوه و سبزیجات با پوست سالم بخورید

در واقع ، سومین روز برنامه تغذیه GM ترکیبی از دو روز گذشته است. بنابراین ، شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز هستید. موانع و سیب زمینی منع مصرف در این مرحله است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب مناسب استفاده کنید ، به عنوان مثال ، صبح در رژیم غذایی سبزیجات ، و بعد از ظهر در رژیم میوه یا برعکس ، یا از آنها به صورت ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 رژیم غذایی برای کاهش وزن در روز 4: مصرف موز و شیر

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. می توانید در طول روز 8 تا 12 موز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم برای ایجاد گرسنگی طراحی شده است ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید قسمت شیر ​​و موز را تقسیم کنید تا در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 رژیم غذایی برای کاهش وزن در روز 5: استفاده از گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی مقدار زیادی اسید اوریک را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم غذایی برای کاهش وزن در روز 6: یک فنجان برنج بنوشید!

در این روز شما همچنین مجاز به خوردن یک فنجان برنج خواهید بود. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات سیر شوید. حتماً 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 رژیم روز هفتم برای کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز آن است. می توانید با یک فنجان برنج و سبزیجات و آب میوه هایی که دوست دارید مهمانی داشته باشید.

در پایان این مرحله و در واقع یک برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، متوجه کاهش وزن قابل توجهی خواهید شد. بدون احتساب غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، شما علاوه بر کاهش وزن ، برای خود سلامتی و طراوت به ارمغان آوردید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن تازه تر و تمیزتر است. علاوه بر این ، دستگاه گوارش را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM

  1. مهمترین و مهمترین مزیت رژیم جنرال موتورز – کمک به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش تعداد کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد دفع می شود. با این حال ، به خاطر داشته باشید که رژیم سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیست زیرا می تواند به بدن آسیب برساند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم هیچ اطلاعاتی در مورد چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی وجود ندارد. علاوه بر این ، این رژیم هیچ اثری از پروتئین ندارد ، در حالی که پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های پر کربوهیدرات. کمبود مواد مغذی و در نتیجه کمبود همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد بعد از چند روز گرسنه و دست و پا چلفتی می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تا به امروز ، هیچ مطالعه ای این را تأیید نمی کند.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش تعداد کالری مصرفی ، بدن آب خود را از دست می دهد و منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید رژیم غذایی داشته باشید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را برآورده کند و ورزش را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا باید حالت GM را امتحان کنم؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن در یک هفته غیرممکن است زیرا خلاص شدن از شر چربی انباشته شده بدن زمان بیشتری می برد. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن شما با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که درگیر چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز خود قرار ندهید. مگر اینکه بنا به دلایلی نیازی به کاهش موقت وزن نداشته باشید. بنابراین ، یک رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید