رژیم غذایی برای کبد چرب درمان خانگی بیماری کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. یک شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی باعث ایجاد چربی اضافی در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از مردم جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. کبد چرب یک بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. با این حال ، از آنجا که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، می توان آن را به راحتی درمان کرد. برخی از افراد برای درمان بیماری کبد چرب به دنبال مراقبت های پزشکی هستند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان بیماری کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت می کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد با جایگزینی این عادات منجر به افزایش چربی کبد می شود ، می توان بیماری کبد چرب را نیز درمان کرد. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، بنابراین بیش از حد چربی مصرف می کنید. در عین حال ، در افرادی که اندامی سالم و تنیده دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، کاهش وزن تنها 5 تا 10 درصد می تواند کبد چرب را به میزان قابل توجهی درمان کند. بنابراین در واقع می توان گفت که رژیم کاهش وزن می تواند در درمان بیماری کبد چرب نیز مفید باشد. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب می تواند بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، برخی از نکات را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا به بهبود سریع بیماری کبد چرب کمک کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر فوق العاده ای بر عملکرد بدن دارد. با این حال ، این ماده در دسته چربی های سالم قرار می گیرد. افراد مبتلا به کبد چرب معتقدند که باید از مصرف چربی خودداری کنند. با این حال ، مصرف چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان بیماری کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید حداقل 1 گرم مکمل امگا 3 در روز مصرف کنند. خوشبختانه ، مکمل های امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، به عنوان منابع امگا 3 می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون استفاده کنید.

میزان چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده. چربی های اشباع شده چربی های بد محسوب می شوند. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در عروق قلب تجمع کرده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های جامد و مایع که در غذا استفاده می کنید ، بخشی از چربی های اشباع و ترانس هستند. همچنین در مقادیر کمی در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های چرب یافت می شود. می توانید روغن ترانس را با روغن ترانس جایگزین کنید. همچنین برای پخت بهتر است از روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. حتما از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها چربی های مضر کمی دارند و حتی می توانند تا حد زیادی در درمان کبد چرب شما کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز خود را محدود کنید

برای درمان کبد چرب باید مصرف کربوهیدرات ، قند و به ویژه فروکتوز را محدود کرد. کربوهیدراتها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما مصرف مستقیم شکر تأثیر مخربی بر کبد دارد. در طبیعت ، انواع مختلفی از شکر وجود دارد. یکی از آنها فروکتوز است. شما می توانید مقدار زیادی از این قند را در شهر ذرت ، انواع نوشابه ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای منجمد ، چاشنی ها ، سس ها و آب میوه های بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین ، لازم است فروکتوز را در رژیم غذایی در کبد چرب حذف کنید.

بنابراین ، دوستان و همراهان گرامی چاراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از مواد شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید