رژیم غذایی برای کاهش وزن – رژیم غذایی برای کاهش وزن


رژیم غذایی برای کاهش وزن
رژیم غذایی برای کاهش وزن

چهره افراد همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن شما را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت چاق و گرد دارید ، انتظار می رود که بدن شما چاق باشد ، یا اگر صورت شما خیلی چاق و چاق است ، همچنین اضافه وزن و چاقی دارید ، یا اگر چهره ای استخوانی مشاهده کردید ، بیشتر هستید به احتمال زیاد بدن این فرد یا تناسب اندام است. یا لاغر باشید ، بنابراین نمی توانید اهمیت این قسمت از بدن را نادیده بگیرید.

رژیم غذایی برای کاهش وزن

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، یک چهره لاغر و استخوانی برای انسان زیبایی و جذابیت است. شاید شما کمابیش با این مسئله دست و پنجه نرم کرده اید.

در این مقاله من قصد دارم علل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آنها را با رژیم های مختلف کاهش وزن برای حل برخی از مشکلات مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان بررسی کنم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که در زنان مسن شایع است ، چاق می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما ضخیم تر به نظر می رسد ، و گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از کاهش وزن موضعی در اندام ها ، صورت شما به دلیل رژیم های مختلف ثابت می ماند یا شما لاغرتر از بدن هستید. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم کنید اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی از افراد ، استخوان بندی صورت باعث گرد و چاق شدن صورت آنها می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را تعیین کنید ، و اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ، با گفتن سابقه ، رژیم غذایی و برنامه دارویی خود ، این منبع را پیدا کرده و راهنمایی های لازم را از متخصص دریافت کنید. برخی از راههای موثر کاهش وزن

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی به موقع ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون من استراتژی های ارائه شده را دقیق تر بررسی خواهم کرد.

– برنامه غذایی سالم: یکی از عوامل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادت های بد به قدری مثر هستند که حتی اگر تمرینات ورزشی زیادی انجام دهید ، هنوز از ادم ناشی از تغذیه نامناسب کاملاً در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با انجام این کار ، از آکنه و صدمات پوستی نیز در امان خواهید بود و اثر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • از غذاها ، میوه ها و سبزیجات تازه حداکثر استفاده را ببرید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و لبنیات خودداری کنید.
  • سعی کنید غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر مصرف کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هر زمان که احساس سیری کردید دست از خوردن بردارید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی در بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را بازگرداند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی صورت معمولاً در اثر بیماری یا جراحت و سموم در سایر نقاط بدن ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید ، قسمت اعظم بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی این است که تا آنجا که ممکن است آب بنوشید (البته همیشه سعی کنید آب جوشانده گرم بنوشید) ، نوشیدن آب هنگام ورزش نیز مفید است ، به عنوان مثال ، بدون سردرد ایجاد می کند و در بهترین حالت باقی می ماند. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن کمک می کند ، یعنی آب کافی را وارد بدن می کند ، اشتها را کنترل می کند و نفخ را از بین می برد. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید در حین ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو همراه داشته باشید.

– مصرف شکر و نمک را کاهش دهید: یکی از شایع ترین دلایل چاقی صورت و بدن – احتباس آب در زیر پوست ، یکی از مهمترین دلایل – مصرف زیاد قند و نمک. برای کاهش تورم و احتباس مایعات در بدن ، باید نمک (سدیم) را افزایش دهید 1500 میلی گرم در روز و قند را به 20 گرم در روز کاهش دهید. – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داشته ایم که صبح صورت به دلیل بی خوابی در شب یا خواب دیرهنگام و عدم استراحت صورت متورم می شود ، بنابراین شما اهمیت این موضوع را درک نمی کنید.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن خود و سیستم غدد درون ریز را که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است ، بازیابی می کند. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر شب ها استراحت کافی ندارید و این مهمترین زمان استراحت است ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به پف صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام داده و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در حین ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا در صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– کاهش وزن از طریق تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن رسوبات چربی ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به صورت ترکیبی تبدیل کنید. پس از اتمام تمرینات ترکیبی ، بدن به سوزاندن چربی و سوزاندن 200 کالری دیگر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت ناشی از تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست است. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. همچنین ، ماساژ می تواند او را لاغرتر از آنچه هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت می توانید مقدار قابل توجهی چربی روی صورت خود را از دست بدهید. اثر دیگر ماساژ صورت افزایش اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار می توانید موارد زیر را انجام دهید.

– تمرینات صورت: یکی دیگر از راه های کاهش وزن ، حرکت دادن ماهیچه ها و به عبارتی تربیت صورت است. همانطور که با سایر تمرینات اندام وزن کم می کنیم و به عبارت دیگر ماهیچه های آنها را سفت می کنیم ، این امر می تواند برای صورت نیز صادق باشد.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا شما را لاغرتر و لاغرتر کند.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت می شود. این تمرین را روزانه و تا حد امکان تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای از بین بردن گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه ها را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. به نتایج.
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان و گرده خود را باز کنید ، از همه ماهیچه های صورت استفاده کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

یکی دیگر از اقداماتی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما ضخیم تر و گردتر به نظر برسد و سپس با حرکت دادن هوا از یک طرف صورت خود به طرف دیگر لب های خود را بسته نگه دارید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این تمرین را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت شخصی ، زیبایی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست از ماسک های مختلف برای رسیدن به وضعیت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد ، علاوه بر مواردی که تاکنون ذکر شد ، راه دیگری برای کاهش سایز صورت و کاهش وزن – استفاده از ماسک و بخور خانگی است. آنها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی اثر نمی شوند. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه آن را روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند برای لاغری صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب صورت این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه پاک کرده و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت به مدت 7 روز و منجر به کاهش وزن ، از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه نیز جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگر برای کاهش وزن استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کنید و صبح و شب قبل از خواب آن را به صورت ، چانه و گردن بمالید.

4- به جرات می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. مصرف ویتامین E ، چه به صورت خوراکی و چه غیر خوراکی ، بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه نیز بمالید. این روغن باعث کاهش سبوم و کاهش وزن می شود.

6- یکی دیگر از داروهای خانگی برای لاغری صورت- هنگام خواب از حوله داغ استفاده کنید. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید ، آب بگیرید و آن را روی صورت خود بگذارید. این کار با عرق کردن از این طریق چربی صورت را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و درخشندگی پوست شما نیز می شود.

افرادی که دارای چانه هستند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل: با مشورت با متخصص زیبایی می توانید از طریق جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید ، اما لی نمی داند که جراحی زیبایی روی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که مشاهده کردید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای کاهش وزن صورت وجود دارد که هر کدام تأثیرات خاص خود را روی صورت دارند. فقط شما باید قبل از انتخاب روش کاهش وزن ، علت اصلی چاقی صورت خود را دریابید. در صورت لزوم ، می توانید از بخش رژیم غذایی آنلاین برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و شخصی درخواست دهید تا بتوانم شما را در اولین فرصت به این منطقه هدایت کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید