رژیم صهیونیستی برای تحمل انتفاضه مردم فلسطین ضعیف تر از آن استوزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ضمن تجلیل از همه شهدای فلسطین و مقاومت، هتک حرمت به مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: آنچه در مسجدالاقصی رخ داد نشان می‌دهد که مقاومت مردم قهرمان و شجاع فلسطین و ناتوانی صهیونیست‌ها همچنان زنده و رو به رشد است.

امیرعبداللهیان گفت: بدون شک رژیم صهیونیستی ضعیف تر از آن است که در برابر انتفاضه مردم فلسطین و مقاومتی که حماسه عملیات شمشیر بیت المقدس را آفرید، ایستادگی کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی از این گفتگو افزود: مقاومت امروز در بهترین حالت و رژیم تروریستی صهیونیستی در ضعیف ترین حالت خود قرار دارد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از تشکیل کشور یکپارچه فلسطین در امتداد سرزمین تاریخی پایتخت قدس شریف حمایت می کند.

امیرعبداللهیان بر ادامه رایزنی ها و تماس های دیپلماتیک خود با وزرای خارجه کشورهای اسلامی برای محکومیت و توقف تجاوزات رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان حمله رژیم صهیونیستی به نمازگزاران و هتک حرمت مسجدالاقصی را یکی از آثار منفی عادی سازی معدود روابط کشورهای عربی اسلامی با رژیم جعلی اسرائیل دانست و تاکید کرد: آنها از این موضوع حمایت نمی کنند. غاصبان حرمین شریفین. اورشلیم و سرزمین مادری مردم فلسطین.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس نیز ضمن ابلاغ سلام گرم خود، حضرت امام خامنه‌ای و رئیس‌جمهور به تبیین جنایات اخیر در مسجدالاقصی پرداختند و تأکید کردند که فلسطین امروز با آن روبروست. با دو گزینه یهودی سازی مسجد الاقصی یا مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی مردم فلسطین و گروه های مقاومت راه مقاومت را با زور و فداکاری شهدا انتخاب کردند.

رئیس دفتر سیاسی حماس با تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان مقدس فلسطین، بیت المقدس و مسجدالاقصی، خواستار افزایش رایزنی های دیپلماتیک در سطح کشورهای اسلامی، سازمان همکاری اسلامی و اسلامی شد. کشورها. شورای امنیت سازمان ملل متحد با محکوم کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی و توقف آن، خاطرنشان کرد: از آغاز ماه مبارک رمضان و با تشدید تنش ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی، ده ها فلسطینی شهید و صدها نفر زخمی شدند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر