رویکرد نخست وزیر جدید انگلیس به ایرانیک کارشناس مسائل بین الملل درباره رویکرد نخست وزیر جدید انگلیس در قبال ایران اظهار داشت: موضع ریشی سوناک به موضع بوریس جانسون که تا حدودی نسبت به ایران نرمتر بود نزدیک است.

عبدالرضا فرگرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتخاب ریشی سوناک به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس، گفت: ریشی سوناک در دولت قبل وزیر اقتصاد بود و توانایی وی در برنامه ریزی اقتصادی بهتر از خانم خانم است. تراس. طبیعتاً او در حزب فعال تر، شناخته شده و کارآمدتر بود و فکر می کنم موقعیت او و برنامه ریزی او باعث می شد که بتواند تا حدودی اوضاع را جمع و جور کند.

وی ادامه داد: خانم تاراس مرتکب اشتباهات اقتصادی شد اما مهم ترین آنها این بود که می گفت مالیات ها را کاهش می دهد اما نتوانست این کار را انجام دهد و خودش احساس می کرد که دیگر نمی تواند شرایط ایجاد شده را مدیریت کند و کشور حتی بیشتر وارد بحران می شد. اما این تحلیل وجود داشت که اگر الان ترک نکند تا چند ماه آینده باید ترک کند زیرا با نزدیک شدن به فصل زمستان و مشکلات ناشی از انرژی و تورم اوضاع بدتر می شود. خیلی زود ترک کن

این کارشناس مسائل بین الملل درباره تاثیر تحولات سیاسی و انتخاباتی انگلیس بر مسئله اوکراین گفت: طبیعی است که سیاست انگلیس با سیاست آمریکا همسو است و با یکدیگر هماهنگ هستند. بنابراین، اینکه Rishi Sunak باشد یا خانم Teras، در این زمینه تفاوت چندانی ندارد.

فرجی راد درباره روابط سوناک با اتحادیه اروپا گفت: سوناک فردی است که پیشنهاد خروج از اتحادیه اروپا را داد و به جانسون کمک کرد تا این طرح را اجرا کند، بنابراین او به اتحادیه اروپا بازنمی گردد و امتیاز خاصی به اتحادیه نمی دهد. او جناح راست و طرفدار اسرائیل است. سوناک بارها سعی کرد بریتانیا را متقاعد کند که سفارت خود را به اورشلیم منتقل کند.

وی درباره رویکرد نخست وزیر جدید انگلیس در قبال ایران گفت: موضع او در قبال ایران به موضع بوریس جانسون نزدیک است که مواضع نسبتا نرمی در قبال ایران داشت، اما من فکر می کنم که سوناک احتمالا مواضع قوی تری در قبال ایران و برجام اتخاذ خواهد کرد.

فرگراد افزود که روی کار آمدن سوناک از نظر سیاسی و اقتصادی برای بریتانیا مثبت تر از خانم تروس خواهد بود: “این بدان معنا نیست که با آمدن او مشکلات بریتانیا به طور کامل حل خواهد شد.” خودش در سخنانش اعلام کرد که شرایط سختی داریم و همه باید در این مسیر کمک کنند اما مشکل انگلیس سه چهار ماه دیگر حل نمی شود. من فکر می کنم اگر آنها بتوانند زمستان را پشت سر بگذارند، می توانند روند را کنترل کنند.

این کارشناس مسائل بین الملل درباره تلاش فرانسه برای کشاندن آمریکا به پای میز مذاکره برای حل بحران اوکراین و رویکرد انگلیس به این درخواست در این مورد گفت: سیاست های انگلیس و آمریکا یکی است، حتی اگر اختلاف سلیقه ای جزئی وجود داشته باشد. در نهایت فرانسه در حال حاضر پیشتاز اروپاست. به طور کلی، فرانسه با توجه به کاهش قدرت و قدرت روس ها در جنگ و با حمله نیروهای اوکراینی به خرسون، زمان مناسبی برای صلح و گفتگو است. ماکرون قبلاً گفته است که نباید انتظار داشته باشد روسیه کریمه را بازگرداند یا مناطق شرقی را واگذار کند.

وی ادامه داد: درست است که ماکرون می گوید مذاکره کنید، اما ته ذهنش این است که اول مذاکره و اعلام آتش بس شود، زیرا اروپا بیش از هر جای دیگری در مشکل است، با اعلام آتش بس می خواهند اقتصاد را تثبیت کنند. اول. و از وضعیت امنیتی خارج شوید.” تا بتوانند مشکلات بزرگی که گریبانگیر اقتصادشان شده را حل کنند.

انتهای پیام