روند عملیاتی زیر کریدور گییم آغاز شده استاسنا / پیرس همزمان با هفته دولت و با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور و مسئولان استانی و شهرستانی عملیات ساخت تونل گویم آغاز شد.

صبح روز جمعه چهارم شهریور ماه و در سومین روز از هفته دولت طی مراسمی با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور، استاندار فارس و مسئولان محلی، پروژه تونل گویم با با هدف آغاز تسهیل تردد در محور شمال غرب شیراز، رفع عوارض ترافیکی و زمینه سازی برای تکمیل بزرگراه شیراز – اصفهان.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز جمعه ۴ شهریور در این مراسم گفت: این تونل به طول ۱۶۰۰ متر و عرض ۲۴ و نیم متر شامل ۱۲۰۰ متر تونل نیمه مسقف و ۴۰۰ متر راه فرعی است که فرض شده است. . دو سال دیگر ساخته می شود.

مهدی طاهری ادامه داد: برای ساخت گردنه گویم پایین ۵۴۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه نیاز است که با تجهیزات کامل به ۷۰۰ میلیارد تومان می رسد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شاهد پیچیدگی تردد در این جاده بودیم افزود: تسهیل در تردد در ورودی شمال غربی شهر شیراز و ورودی اصلی اتوبان شیراز-اصفهان از جمله مواردی خواهد بود. مهمترین ویژگی های تونل گویم

وی همچنین گفت: در واقع این شهر که یکی از محلات باستانی شیراز است به دو قسمت تقسیم شده و مردم دو طرف با هم در تماس هستند و این جاده شاهراه ارتباطی استان فارس است. و استان های غربی

طاهری بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در حالی آغاز می شود که دو محور شمال و جنوب این پروژه مانند محور قرهبری و محور ۵۵ متری که شهرداری اجرای بخشی از آن را آغاز کرده است، آغاز می شود. همزمان در حال اجراست و وزارت راه و شهرسازی می تواند شاهد کاهش چشمگیر ترافیک در این مسیر باشد.

وی خاطرنشان کرد: این تونل دارای ویژگی فنی است که بر روی دال اجرا می شود و اتصال محلی کامل برقرار می کند، تونل کاملاً باز نیست و دسترسی محلی امکان پذیر است. از سوی دیگر علاوه بر هزینه تملک شهرداری، بخشی از سرمایه نقدی نیز تخصیص یافت.

همانطور که محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در این مراسم اظهار داشت: این طرح تونل نه تنها باید برای رفع مشکلات ترافیکی باشد، بلکه باید نقطه رونق اقتصادی مردم این شهرک باشد و نقطه شروع باشد. طرح اقتصادی

رضایی خاطرنشان کرد: این پروژه با توجه به اینکه استان های اصفهان، کوگیلویه و بویراحمد و فارس را به هم متصل می کند، بسیار مهم و دارای مزایای اقتصادی است.

و رضایی ادامه داد: این تونل می تواند کانونی برای توسعه خود منطقه باشد و از این رو از استاندار فارس می خواهم علاوه بر رفع مشکلات مردم کویم، کارگروهی را برای ایجاد مقدمات تشکیل دهد. توسعه این محله

وی افزود: احداث این تونل و ورود و خروج خودروها از دو استان دیگر می تواند موجب رونق اقتصادی این منطقه شود و در صورت تخصیص مبلغ دیگری هزینه اجرای این پروژه را ۷۰۰ میلیارد تومان در نظر بگیرید. این منطقه رونق خواهد داشت.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه امید است اجرای این طرح موجب رونق اقتصادی منطقه شود، گفت: استانداری فارس می تواند با کمک مالی خود در توسعه این منطقه به این پروژه کمک کند. که می توان به رونق اقتصادی خوب مردم دست یافت.

شهردار شیراز همچنین با اشاره به اینکه همواره در محور شمال غرب این شهر بزرگ در کویم با یک گره ترافیکی مواجه بوده ایم، گفت: دلیل این گره ترافیکی انحصاری بودن این محور است.

سعید مصفا افزود: این جاده به دلیل موقعیت مکانی خود دارای ترافیک است و در حال حاضر پاسخگوی تقاضای ترافیک و ترافیک نیست و در آینده با بهره برداری از بزرگراه تردد در آن دوبرابر خواهد شد که اجرای این طرح در دستور کار قرار دارد

محمد امین معاون عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مراحل اجرای این پروژه با دیوارهای تمام اتوماتیک و دستگاه های جابجایی آب انجام می شود، گفت: مدت زمان اجرای این پروژه ۲۸ ماه و با اعتبار اعتبار است. ۵۴۰ میلیارد تومان که شامل هزینه های تملک، انتقال تاسیسات، مسیریابی آسفالت و آب های سطحی می شود، برآورد هزینه اجرا ۷۰۰ میلیارد تومان است و اجرای آن از امروز آغاز می شود.

انتهای پیام