روسیه بازگشایی نورد استریم ۱ را به تعویق انداختروسیه اعلام کرد که روز شنبه مهلتی را که برای از سرگیری جریان گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم ۱ تعیین کرده بود، پس از کشف نقص در حین تعمیر و نگهداری که باعث مشکلات تامین سوخت اروپا در زمستان شد، لغو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، نورد استریم ۱ که از زیر دریای بالتیک برای تامین برق آلمان و سایر کشورها عبور می کند، قرار بود ساعت ۱:۰۰ به وقت گرینویچ روز شنبه (امروز) پس از سه روز تعطیلی برای تعمیر و نگهداری آغاز شود. فعالیت.

اما گازپروم، شرکت دولتی که صادرات گاز روسیه را از طریق یک خط لوله در انحصار خود در اختیار دارد، روز جمعه گفت که دیگر نمی تواند چارچوب زمانی برای ازسرگیری تحویل پس از کشف نشت ارائه دهد.

مسکو تحریم های اعمال شده توسط غرب پس از حمله روسیه به اوکراین را دلیل بر هم زدن عملیات عادی و نگهداری نورد استریم ۱ می داند. اما بروکسل می گوید این یک بهانه است و روسیه در پاسخ به آن از گاز به عنوان یک سلاح اقتصادی استفاده می کند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه باید سقفی بر قیمت گاز در خطوط لوله روسیه اعمال کند تا آنچه را که وی تلاش های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای دستکاری بازار خواند، خنثی کند.

قیمت سوخت در اروپا به شدت افزایش یافته و به صنعت و خانوارهای اروپایی آسیب زده است.

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه گفت که اگر بروکسل چنین سقفی را وضع کند، مسکو صادرات خود به اروپا را قطع خواهد کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه گفت که ممکن است وقفه های بیشتری در تحویل نورد استریم ۱ وجود داشته باشد. وقتی از وی پرسیده شد که آیا می توانیم انتظار قطعی های بیشتری را داشته باشیم، گفت: “تقصیر گازپروم نیست که منابع را از دست می دهد. بنابراین، قابلیت اطمینان کل سیستم است. در خطر است.”

انتهای پیام