روستای کموردگ در محاصره آب اما تشنه!


ایسنا/ کوگلوی و بویراحمد روستایی به همین نام در اطراف آبشار کموردوگ با ۵۶ خانوار و ۲۷۶ نفر جمعیت وجود دارد که با مشکل و کمبود آب مواجه است.

این روستا علاوه بر فراوانی آب آبشار که دارای چهار فصل است، در بین سه چشمه آب شیرین قرار دارد، اما همچنان از آب آشامیدنی سالم محروم است و مشکلاتی را برای مردم این روستا، گردشگران و مسافرانی که به سفر می روند، به وجود آورده است. به این آبشار

در سال ۱۳۸۹ مقرر شد آب روستای قمردوج از چشمه «ناری» در یک کیلومتری دهانه روستا آبرسانی شود که خطوط لوله و خط انتقال پیشرفت خوبی داشته است اما به دلیل نبود ترانسفورماتور برق. ، این پروژه هنوز حل نشده و روستاییان آب آشامیدنی ندارند.

روستای کموردگ در محاصره آب اما تشنه!

سعید بالار یکی از اهالی روستای کمردوگ به خبرنگار ایسنا گفت: در مرحله ای آب شور آبشار قمردوق برای آب شرب روستا تصفیه شد که به دلیل شوری زیاد این آبشار رضایت بخش نبود.

وی افزود: مخازن ساخته شده و خط انتقال، انشعاب ها و لوله ها تکمیل شده اما با مشکل برق و ترانسفورماتور برق مواجه هستند. شبکه برق تقریباً ۵۰ متر از مخزن قرار دارد.

بالار بیان کرد: از مسئولان و متولیان امر به ویژه متولیان امر آبرسانی استان انتظار داریم با مردم روستای کمرودگ ارتباط برقرار کرده و مشکل آب شرب این روستا را حل کنند.

روستای کموردگ در محاصره آب اما تشنه!

مهرداد تابش نژاد، رئیس اداره برق شهرستان کوگیلویه در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص مشکل برق آبرسانی روستای قمردوق گفت: برای پمپاژ آب، برق با متقاضی است و هزینه تامین ترانسفورماتور آبرسانی به روستاها بر عهده شرکت آبفا می باشد.

روستای کموردگ در محاصره آب اما تشنه!

علی محمد غریب، مدیر روابط عمومی شرکت آبفای استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشکل آب شرب روستای قمردوق در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: احداث مخازن و اجرای انتقال آب در این روستا. خطوط و شبکه توزیع تکمیل شده است. توسط شرکت آبوا و ایستگاه پمپاژ آب نیز آماده است. اما ترانسفورماتوری که برق منطقه توریستی کامرادوگ را تامین می کند متعلق به شرکت آب و فاضلاب است که بدون هماهنگی با آفافا برای تامین برق منطقه توریستی استفاده می شد و با توجه به نیاز استفاده و وارد اداره تاسیسات شد. جهت حذف ایستگاه پمپاژ آب در آینده نزدیک با تامین و نصب تیرهای برق و امکان تامین برق منطقه Camerdough توریستی توسط گاردین. و یا متولیان آن منطقه، زمین را برای انتقال ترانسفورماتور مورد نیاز به محل ایستگاه پمپاژ برای بهره برداری آماده می کنند تا اهالی روستای کمردوگ از آب آشامیدنی پایدار بهره مند شوند.

روستای کموردگ در محاصره آب اما تشنه!

لازم به ذکر است روستای قمردوق از توابع دهستان خاروزه در شهرستان کوگیلوی از توابع استان کوگیلوی و بویراحمد می باشد.

انتهای پیام