روز عرفه و یاد و خاطره شهدای عرفههفده سال پیش در روز عرفه، سردار سرلشکر شهید حاج احمد کاظمی و جمعی از همرزمانش بر اثر سقوط یک فروند هواپیمای نظامی (فالکون جت) در حوالی فرودگاه ارومیه به شهادت رسیدند.

به گزارش ایسنا، نهم ذی الحجه; روز عرفه، روزی است که زائران در صحرای عرفات می ایستند و با راز و نیاز و مناجات و با خواندن دعای عرفه، با ایمان در برابر خداوند می ایستند. آنان نیز مانند مولای خود حسین بن علی (علیه السلام) خداوند متعال و توانا و دانا را می بینند. این بندگان با دعا و نیایش از اعمال گذشته خود توبه می کنند، سپس به سوی سرزمین حرام روی می آورند تا در سرزمین منا قرار گیرند، دل و جان خود را همچون آینه پاک کنند و به زندگی دنیوی ادامه دهند، اما اکنون با دیدی دیگر.

در این میان، بندگان مخلصی نیز به اقتضای پیشوای خود امام حسین (علیه السلام) هستند که راه جهاد فی سبیل الله را پیمودند و جان خود را دادند تا آسیبی به اسلام نرسد.

بله، هفده سال پیش در چنین روزی، تیپ پاسدار شهید حاج احمد کاظمی و جمعی از همرزمانش در سقوط هواپیمای نظامی (فالکون جت) در حوالی فرودگاه ارومیه. و چون روز شهادت این اصحاب مصادف با روز عرفه بود، آنان را شهدای عرفه نامیدند.

سرلشکر شهید احمد کاظمی، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران؛ سردار سرتیپ شهید سعید مهتدی جعفری فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله صلی الله علیه وسلم. سردار سرتیپ پاسدار شهید نبیل الله شاهمرادی (سردار حنیف) معاون اطلاعات نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ سردار سرتیپ پاسدار شهید غلامرضا یزدانی، فرمانده توپخانه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ سردار سرتیپ پاسدار شهید سعید سلیمانی، معاون عملیات نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران. سردار سرتیپ پاسدار شهید عباس کروندی مجدر، فرمانده پایگاه هوایی القدر و خلبان اولین پرواز. سردار سرتیپ پاسدار شهید صفدر رشدی معاون برنامه، برنامه و بودجه مالی نیروی زمینی. سرتیپ دوم پاسدار شهید احمد همی نژاد، فرمانده دانشکده پرواز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دستیار وی. سردار سرتیپ دوم پاسدار شهید حمید آذین پور، مشاور و رئیس دفتر فرماندهی نیروی زمینی سپاه؛ سرهنگ دوم مرتضی بصیری مهندس پرواز و ستوان یکم محسن اسدی به همراه فرمانده نیروی زمینی شهید در سپاه شهدای عرفه که در ۲۸ دی ۱۳۹۳ در این حادثه به دیدار حق شتافتند.

سرلشکرانی که در دوران دفاع مقدس و پس از جنگ تحمیلی سرآمد بودند و تا آخرین لحظه برای پاسداری از انقلاب اسلامی و سرزمین ما تلاش کردند. نامشان جاویدان و روحشان قرین رحمت الهی باد.

انتهای پیام