روابط ایران و پاکستان مبتنی بر اشتراک فرهنگی هزاران ساله است


روابط ایران و پاکستان مبتنی بر اشتراک فرهنگی هزاران ساله است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران اراده جدی برای گسترش همکاری ها و ارتقای سطح روابط با پاکستان دارد، گفت: ایران برای توسعه همکاری ها با پاکستان در زمینه های تجاری، اقتصادی، انرژی و حمل و نقل محدودیتی ندارد. .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان پاکستان، آقای ابراهیم رئیسی در دومین روز سفر خود به نیویورک، ظهر سه شنبه به وقت محلی، در دیدار با آقای شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان که در هتل محل برگزار شد. رئیس جمهور می ماند وی گفت: روابط ایران و پاکستان تعامل معمول دو همسایه نیست، بلکه روابط عمیقی است که مبتنی بر قرابت فرهنگی و باورهای مشترک هزاران ساله است.
رئیسی با ابراز همدردی با ملت پاکستان در خصوص سیل اخیر در این کشور، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آسیب دیدگان سیل پاکستان دریغ نخواهد کرد.
رئیس جمهور با اشاره به دیدار ۵ روز پیش با همتای پاکستانی خود در حاشیه اجلاس سران سازمان شانگهای در سمرقند، گفت: افزایش دیدارها و رایزنی ها بین مقامات دو کشور تاثیر سازنده ای در گسترش همکاری ها و ارتقای سطح خواهد داشت. . روابط دو کشور.
شهباز شریف نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار با بیان اینکه برای من افتخار بزرگی است که در پنج روز دو بار با شما دیدار می کنم، گفت: این نشان از تعلق ایران و پاکستان به یک خانواده است. ما علاقه مندیم که روابط را تا حد امکان به ویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری با کشور دوست و برادرمان ایران گسترش دهیم.
نخست وزیر پاکستان حمایت دولت و مردم ایران از کشورش به ویژه در جریان سیل اخیر را ارزشمند دانست.

انتهای پیام