رفت و برگشت کار اسکوچیچ را سخت کردواقعیت این است که در بحث رفت و برگشت به تیم ملی، شرایط برای سرمربی تیم ملی فوتبال ایران سخت شده و حالا او با انتقادات و مخالفان بیشتری مواجه است.

به گزارش ایسنا مربای مربا او نوشت: «الان خیلی دیر است، وقتی برای انجام کاری دیر است، کار زیادی نمی‌توان انجام داد، اما حداقل می‌توان در زمان باقیمانده برخی مشکلات را مدیریت کرد. موضوع نیمکت‌نشینی در تیم ملی فوتبال ایران تبدیل شدن به یکی از حل نشدنی ترین مشکلات.» در فوتبال ایران. اسکوچیچ پس از یک سری اتفاقات اخراج شد و این داستان های متناقض و تفرقه افکن اوضاع را بدتر کرد. اما بعد دوباره اوضاع خوب پیش رفت و دراگان اسکوچیچ دوباره سرمربی تیم ملی شد. او اسکوچیچ است و دوره ای کمتر از چهار ماهه اگر فکر کنیم که اسکوچیچ می تواند در این دوره چهار ماهه جادو کند، انتظار زیادی وجود دارد. او کار بسیار دشواری دارد سخت و پیچیده و البته بسیار حساس با چه چالش هایی روبروست. ?

چالش اول: دوست بودن

اولین چالش اسکوچیچ: برقراری ارتباط با بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران. به خصوص ستاره های اصلی مثل سردار آزمون، مهدی طارمی، علی رضا جهانبخش و …. شانس اینجا با او نیست. اخیرا بازی های اینستاگرامی و انتشار استوری های جنجالی در خصوص حمایت از اسکوچیچ شکاف عمیقی بین ستاره های تیم ملی ایجاد کرده است. در واقع سردار آزمون و یک سری بازیکنان دیگر در یک طرف ماجرا قرار داشتند و طارمی، جهان بخش و چند بازیکن دیگر طرف دیگر ماجرا بودند. اگر به این تقسیم و تفاوت نمی گویند پس چیست؟ به هر حال در این لحظه حساس اول از همه اسکوچیچ باید با این مجموعه تناقضات و اختلافات اخلاقی برخورد کند و سعی کند با همه ارتباط برقرار کند. دود این اختلافات قبل از هر کس دیگری به چشم اسکوچیچ می رود که اصلا به نفع او و برنامه هایش نیست.

چالش دوم: توسعه برنامه

کدام برنامه چه بازی تدارکاتی؟ تیم ملی فوتبال ایران در بین تیم های صعود کننده به جام جهانی از نظر آمادگی برای حضور در مسابقات جام جهانی یکی از بدترین جایگاه ها را به خود اختصاص داده است. روزهای دوستانه فیفا یکی پس از دیگری شکست خورده و از سوی دیگر مسابقات تدارکاتی نیز در ماه های گذشته با شرایط عجیبی مواجه شده است. این مسابقات همیشه لغو می شد و بازی دوستانه با الجزایر آخرین تلاش فدراسیون ها بود. اسکوچیچ خوب می داند که در این فرصت باقی مانده، تیم تحت هدایت او سهم بسیار کمی از مسابقات دوستانه فوتبال جهان را در اختیار خواهد داشت. پس باید تلاش کند تا در فرصت باقی مانده برنامه های به اصطلاح در تیم ملی فوتبال ایران را به بهترین شکل ممکن اجرا کند. یکی از بزرگترین فرصت های پیش رو دیدار تدارکاتی با اروگوئه است.

چالش سوم: ارتباط با رسانه ها و مردم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران احتمالا به سرعت به منبع اصلی انتقادات تبدیل خواهد شد. بنابراین حداقل کاری که اکنون می توانید انجام دهید این است که از هر چیزی که قابل پیش بینی است اجتناب کنید. از نظر رفتاری و انضباطی، حواشی تیم ملی فوتبال ایران و به خصوص نتیجه گیری آن باید برنامه ریزی و مدیریت کامل داشته باشد وگرنه با هجمه و انتقاد سریع مواجه خواهد شد. اسکوچیچ باید واقعاً استادی باشد که می داند در چنین شرایط بسیار حساسی چگونه با رسانه ها و هواداران فوتبال به خوبی ارتباط برقرار کند. واقعیت این است که در صورت بازگشت به تیم ملی شرایط برای او بسیار سخت شده و حالا با انتقادات و مخالفان بیشتری روبه رو است.

چالش ۴: آماده حمله به اسکوچیچ

درست است که اسکوچیچ تیم ملی را به سریع ترین صعود تاریخ فوتبال ایران به جام جهانی رساند، اما اخیراً فردی معرفی شد که به سطح تیم ملی نمی رسد و باید جای خود را می داد. به شخص دیگری نیمکت نشینی تیم ملی رفت و برگشت کار را برای او سخت کرد. اگر او برود و شخص دیگری به جای او روی نیمکت بنشیند، حریفان اسکوچیچ کمتر می شوند و می توان شروع به تمجید از او کرد. فاصله انتقاد و تعریف در فوتبال ایران به اندازه یک موش باریک است. کافی است اسکوچیچ حرکت اشتباهی انجام دهد یا با تیم ملی نتایج بدی بگیرد یا اتفاق بد دیگری بیفتد. همه چیز برای حمله همه جانبه به اسکوچیچ آماده است. او روزهای بسیار سختی را پیش رو دارد. راستی در تاریخ فوتبال ایران کدام یک از مربیان ملی را می شناسید که بیشتر تحت فشار هستند؟ “

انتهای پیام