رشد عقلانیت و نقد علمی مصونیت از آسیب های فضای مجازی را به همراه داردایسنا/ لرستان مدرس حوزه علمیه لرستان با اشاره به وجود انحرافات متعدد در فضای مجازی گفت: رشد عقلانیت و قوت نقد علمی انسان را از آسیب های فضای مجازی مصون می دارد.

حجت الاسلام محمدحسن سعیدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به رها شدن فضای مجازی و نیاز به مدیریت، با شناخت آسیب ها و فرصت های این فضا گفت: نگاه ما به همه ابزارها و هر چیزی که به عنوان وسیله فراهم می شود. و هویت توسط انسان باید رویکردی عاقلانه و مدیریت شده باشد.

وی با اشاره به اینکه این رویکرد و نگاه ماست که به یک دستگاه یا فضایی مانند فضای مجازی جهت گیری مثبت یا منفی می دهد، افزود: باید تلاش کنیم خودمان را تقویت کنیم زیرا با توانمندی ها می توانیم خود را از آسیب و تهدید مصون بداریم. . ” چیزی امن است.

سعیدی گفت: فناوری و ابزارهای ارتباطی ابزارهایی هستند که در خدمت همه انسان ها هستند و به نحوه استفاده ما بستگی دارد و استفاده از فضای مجازی به رویکرد ما بستگی دارد. وی در تقسیم بندی فضا اضافه کرد: بهره برداری مجازی دو نوع است که اولی استفاده از این فضا برای تبادل اطلاعات و پیام است و اگر انسان پیام مثبت و خوبی داشته باشد و در زندگی هدف داشته باشد. می تواند از حداقل ارتباطات حداکثر استفاده را ببرد.

وی با اشاره به اینکه در دوران منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران از حداقل امکانات استفاده کردیم، گفت: تا ۲۲ بهمن ۵۷ که امام دستور دادند پیام های انقلاب را به مردم می دادیم. لغو حکومت نظامی و مردم فریاد می زدند و پیام امام را می رساندند.

سعیدی با تاکید بر اینکه در فضای مجازی آنچه که نقش اول و آخر را ایفا می کند نحوه پیام رسانی، حقانیت و رفتار ماست، ادامه داد: برای پیام رسانی خوب باید از منطق قوی، مضامین صحیح استفاده کنیم، به عبارتی در انتخاب با احتیاط عمل کنیم. یک موضوع با هر موضوعی طوری برخورد نکنیم که گویی یک انسان عاقل گاهی بدون توجه و بی صدا از یک موضوع عبور می کند.

این مدرس حوزه علمیه لرستان با اشاره به اینکه منطق قوی عاملی است که ذهن و اندیشه مخاطب را متقاعد می کند و باید آن را با بیانی زیبا ارائه کنیم و افزود: نقش دیگر حضور در فضای مجازی برای دریافت و تأثیرپذیری از آن است. . پیامی که به معنای شناخت تاثیراتی است که از فضای مجازی می پذیریم و در این راستا باید در خود مصونیت ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی انحرافات فراوانی وجود دارد و به موازات تمایلات غلط و ضد دینی، شاهد انسان های قوی نیز هستیم، گفت: در زندگی روزمره والدین همه چیز را ضدعفونی می کنند تا فرزندشان بیمار نشود. در فضای مجازی نیز باید زمینه ای برای مصونیت کودکان فراهم شود.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه رشد عقلانیت، قوت و قوت نقد علمی است که به افراد کمک می کند تا در فضای مجازی از مصونیت برخوردار شوند، افزود: مصونیت فضای مجازی ما را ملزم به خویشتن داری در شرایط منفی فضای مجازی می کند و پرداخت. توجه داشته باشید که به هر چیزی که منتشر شده اعتماد نکنید.

السعیدی با تأکید بر اینکه انسان عاقلتر است هر چه در تحلیل مسائل بهتر باشد، افزود: در روایت پیامبر گرامی اسلام آمده است که انسان به آنچه می شنود کافی است بیان کند و جهل یعنی حماقت.

مدرس حوزه علمیه لرستان با اشاره به اینکه ما به عنوان پیروان اسلام و ارزش های انقلابی باید بدانیم که آبروی کشور را باید در اولویت قرار دهیم، افزود: در فضای مجازی باید رفتار ما سنجیده شود و تاثیر دکوراسیون که همین است. در سایه. مصونیت در این فضا حاصل می شود، همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم برای کسانی که به ضرورت حفظ خود معتقدند، فرموده است.

وی با اشاره به اینکه معنای صبر، مقاومت و صبر در برابر مصائب، مشکلات و دشمن است، افزود: تقوا به معنای مدیریت و حفظ خود است، زیرا وقتی انسان متوجه می شود فریب نمی خورد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر