راه اندازی سومین درمانگاه جهادی در شیراز


ایسنا/ پرشیا سومین درمانگاه جهادی سلامت با هدف ارائه خدمات به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه، استاندار فارس، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رئیس سازمان بسیج مستضعفین راه اندازی شد. . از سازمان نظام پزشکی فارس.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس، پنجشنبه ۲۶ خردادماه در حاشیه راه اندازی درمانگاه جهادی سلامت گفت: اقشار کم برخوردار استانداری فارس اقداماتی از جمله وجود بهداشت و درمان منظم انجام داده اند. سیستم. تیم های جهادی در محلات کم برخوردار.

سرهنگ حسین صمصام از خدمات این تیم های جهادی در حوزه های بهداشتی، درمانی و آموزشی در سطوح اول و دوم خبر داد و افزود: همچنین یکی از برنامه های بسیج جامعه پزشکی استان استقرار جهادگران است. درمانگاه های سطح شهر.» در این صورت درمانگاه های تخصصی و شعبه ای در سطح شهرستان در روز پنجشنبه برای جامعه پزشکی آن مرکز درمانی در اختیار بسیج قرار می گیرد و درمانگاهی با حضور اساتید برجسته بسیجی ایجاد می شود.

راه اندازی کلینیک جهادی در درمانگاه رسول اکرم صلی الله علیه و آله سومین برنامه جهادی در این سطح بود که با حضور ۶ نفر از اساتید دانشگاه در رشته های ارتوپدی، اطفال، زنان، جراحی عمومی برگزار شد. ، نورولوژی و توانبخشی. علاوه بر دکتر. به طور کلی، مشتریان خدمات بهداشتی رایگان دریافت می کنند.

سیمسیم جمعه هدف از اجرای این برنامه جهادی را تحت پوشش قرار دادن افراد مشمول کمیته امداد امام خمینی (ره) و عنایت امام خمینی (ره) و قشر زحمتکش جامعه عنوان کرد. شهرستان و در صورت لزوم پس از درخواست، بیماران باید بسیج جامعه پزشکی و روند ادامه درمان بیماران را با مراجعه رایگان به مراکز درمانی و بیمارستان ها پیگیری کنند.

به گفته رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس در مواردی که نیاز به جراحی های پرهزینه دارد و با همکاری اوقاف استان فارس، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی تلاش می شود تا این موارد محقق شود. رایگان.

وی با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده در کلینیک های جهادی از ویزیت و اقدامات تشخیصی مانند معاینه، سونوگرافی و تحویل دارو رایگان بوده است، ابراز امیدواری کرد این برنامه ها ادامه داشته باشد.

سسامی با قدردانی از حمایت های رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از برگزاری این گونه برنامه های جهادی، از نهادها و سازمان های مختلف خواست در برپایی اردوهای جهادی و تامین تجهیزات و امکانات لازم برای شاهد به صورت کمی و کیفی همکاری و تعامل داشته باشند. توسعه ارائه خدمات به محرومان جامعه.

رئیس بسیج جامعه پزشکی فارس گفت: درمانگاه پیامبر اکرم (ص) یک درمانگاه خیریه است که زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز خدمات خود را ارائه می دهد.

استاندار فارس با دعوت از پزشکان جوان استان برای حضور فعال در اردوهای جهادی و خدمت به مستضعفین، این امر موجب تقویت معنویت جامعه پزشکی شد.

محمدهادی ایمانیه یکی از پزشکان شرکت کننده در سومین درمانگاه جهادی بسیج وابسته به سازمان نظام پزشکی فارس، برپایی اردوهای جهادی در راستای ارائه خدمات سرپایی به مردم و افزایش سلامت مردم را قابل تقدیر دانست و گفت: ممکن است در ارائه خدمات سلامت به گروه های محروم جامعه و تکمیل چرخه نظام سلامت.

وی با اشاره به راه اندازی پزشک خانواده در شهرها و روستاهای استان فارس، افزود: پزشکان خانواده طیف وسیعی از خدمات بهداشتی و درمانی را پوشش می دهند که این امر خوبی است، اما گاهی ممکن است خدمات به طور کامل ارائه نشود و چنین خدماتی ایجاد شود. اردوهای جهادی در این اتفاق افتاد.»

ایمانی انجام معاینات پزشکی و نیمه بالینی با حضور پزشکان متخصص و یا ارجاع بیماران از پزشکان عمومی خانواده به پزشکان متخصص و نیمه متخصص را از دیگر دستاوردهای برگزاری این اردوهای جهادی عنوان کرد.

این متخصص اطفال راه اندازی اردوهای جهادی را ارائه خدمات بهتر به بیماران به ویژه افراد ضعیفی که امکان مراجعه به مطب ها، درمانگاه ها و بیمارستان ها را ندارند و همچنین ارتقای معنویت در جامعه پزشکی عنوان کرد.

ایمانیه با تاکید بر هماهنگی و همکاری بیشتر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان و بسیج جامعه پزشکی از اساتید، پزشکان عمومی، متخصصان و متخصصان به ویژه پزشکان جوان خواست تا فرصت را مغتنم شمرده و در این جهادگران حضور پیدا کنند. – در ایجاد این برنامه ها مشارکت کنید تا این سنت حسنه ای که از فارس و شیراز آغاز شده است ادامه یابد و بتوانیم مانند گذشته الگوی مناسبی برای سایر نقاط کشور باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: تمامی کارهای انجام شده در حوزه سلامت شکل جهادی دارد و در راستای خدمت رسانی به مردم و ارائه خدمات بهداشتی در درمانگاه هایی است که به خدمات دسترسی دارند. ارزش زیادی دارد و در راستای همان اقدامات جهادی است.

راه اندازی سومین درمانگاه جهادی در شیراز

سید وحید حسینی با اشاره به اهمیت بسیج جامعه پزشکی در برپایی اردوهای جهادی و هماهنگی و دعوت منظم از پزشکان متخصص و نیمه متخصص برای شرکت در این اردوها گفت: برگزاری این گونه رویدادهای جهادی منجر به شناسایی و ارجاع به موقع بیماران شد. مراکز پزشکی: قرار گرفتن در معرض برخی از عواقب پاتولوژیک غیرقابل برگشت را کاهش می دهند.

حسینی از پزشکان جوان و جوانانی که به تازگی در رشته های مختلف تخصصی و فرعی فارغ التحصیل شده اند خواست تا در این گونه اقدامات جهادی شرکت کنند و گفت: این کار انسان دوستانه علاوه بر اینکه برکات معنوی را برای آنها به ارمغان می آورد، باعث می شود مردم مشکلات را از نزدیک بشناسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزاری ماهانه کلینیک ها و اردوهای جهادی را اقدامی ارزشمند برشمرد و اظهار امیدواری کرد: دستاورد مهم این گونه اقدامات جهادی شناسایی زودهنگام بیماران و ارجاع آنها به سطوح بالاتر تخصصی برای درمان به موقع باشد. .

انتهای پیام