راهپیمایی حامیان روسیه و مخالفان دولت دراگی در رمتجمعی در حمایت از روسیه و علیه سیاست های دولت ایتالیا در خصوص جنگ اوکراین در شهر برگامو در شمال ایتالیا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، یکی از برگزارکنندگان این مراسم، Amedeo Avendent، دانشجو و رهبر پروژه United Italy به خبرگزاری تاس گفت: حدود ۳۰۰ نفر در پیاتزا ویتوریو ونتو این شهر تجمع کردند. بسیاری از آنها پرچم روسیه را حمل می کردند.

این معترض گفت: این تجمع به نشانه اعتراض به سیاست های ایتالیا در قبال درگیری در اوکراین و ناتو و ارسال سلاح به اوکراین و حمایت از روسیه برگزار شد.

آمدئو آواندنته درباره بحران سیاسی کنونی ایتالیا گفت که از سقوط دولت ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا خوشحال است. وی افزود: تلاش برای ایتالیا برای اینکه در انتخابات آتی کشوری قدرتمند، آزاد و مستقل باشد مهم است.

این معترض پیش از این نسبت به تاثیر تحریم های ضد روسیه بر اقتصاد ایتالیا از جمله افزایش قیمت مواد غذایی و بنزین صحبت کرده بود. به گفته وی، این وضعیت با ابراز تمایل دولت رم “برای تبعیت از دستورات ناتو که از بروکسل صادر می شود” به وجود آمد.

دراگی روز پنجشنبه پس از اینکه جنبش پنج ستاره یکی از احزاب ائتلاف حاکم او از شرکت در رای اعتماد به دولت خودداری کرد، استعفای خود را ارائه کرد. با این حال سرجیو ماتارلا رئیس جمهور ایتالیا استعفای وی را نپذیرفت زیرا دولت دراگی رسما حمایت اکثریت پارلمانی را از دست نداد.

ماریو دراگی قرار است ۲۰ جولای در پارلمان کشورش سخنرانی کند.

انتهای پیام