راههای حفظ گیاهان تازه


این یک روش ساده و مقرون به صرفه برای نگهداری گیاهان در پایان فصل است تا بتوانید در طول سال از آنها لذت ببرید. تنها چیزی که برای یادگیری ذخیره سبزیجات تازه لازم است گیاهان دلخواه خود ، روغن زیتون ، سینی یخ و فریزر است.

زیبایی استفاده از گیاهان تازهگیاهان جزء شگفت انگیز آشپزی هستند که از رژیم مدیترانه ای الهام گرفته شده است. آنها راهی عالی برای افزودن طعم زیاد به مواد اولیه و غذاها هستند. ما اغلب از آنها در انواع غذاها ، سس ها و سس ها استفاده می کنیم.

گیاهان همچنین به منظور کاهش نیاز به نمک اضافی در بسیاری از دستور العمل ها با استفاده از گیاهان تازه برای طعم دادن ، بسیار مهم هستند.

کاهش ضایعات و هزینه های مواد غذایی

سبزی تازه


ما خوش شانس هستیم که جایی برای باغ سبزی داریم. بسیاری از افراد هستند که فضا یا توانایی داشتن باغ ندارند ، بنابراین باید برای تهیه دستور العمل به خرید گیاهان متکی باشند.

گیاهان زیادی وجود دارند که ما آنها را رشد نمی دهیم ، فقط به این دلیل که از آنها به اندازه کافی برای نیاز به یک گیاه کامل استفاده نمی کنیم ، یا فقط از آنها در باغ بدشانس هستیم. من در مورد شما گشنیز صحبت می کنم!


با این حال ، من از این که اغلب هدر می روند متنفرم ، مخصوصاً وقتی مجبور باشید یک دسته کامل را یکجا بخرید. دستور العمل ها معمولاً به 1/4 فنجان یا حتی 1 قاشق غذاخوری گیاه نیاز دارند ، بنابراین اگر نمی خواهید مانند رئیس یک وعده غذایی تهیه کنید ، بقیه توده هدر می رود.

باغ ما نیز پر از مریم گلی ، نعناع ، رزماری و ریحان است ، اما به محض سرد شدن ، گیاهان برای زمستان شروع به خواب می کنند.

این راهی آسان برای صرفه جویی چمن تازه برای استفاده های بعدی است.

فریزr گیاهان تازه در روغن

آیا می دانید که می توانید گیاهان را با انجماد آنها در روغن زیتون حفظ کنید؟ این یک فرآیند ساده است که به شما گیاهان یخ زده می دهد که می توانید در تمام طول سال از آنها استفاده کنید.

نحوه منجمد کردن گیاهان تازه

شما شروع به خرد کردن سبزیجات تازه می کنید (اگر نمی خواهید مخلوطی از گیاهان را ایجاد کنید آن را جداگانه برای انجماد ذخیره کنید). از آنجا که ما معمولاً طبق دستور العمل هایی که به گیاهان خرد شده نسبتاً خوبی نیاز دارند ، غذا می پزیم ، آنها را به این ترتیب آماده کرده ایم.

هنگامی که گیاهان خرد شده را خرد کردید ، فقط 1 قاشق غذاخوری از هر گیاه را در قسمت سینی یخ قرار دهید. حدود 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید ، به اندازه ای که تمام چمن را بپوشاند.

نگهداری گیاهان تازه با روغن زیتون

روی سینی را با تکه های یخ بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا سفت شود. هنگامی که مکعب ها کاملاً یخ زدند ، می توان آنها را برداشته و در ظرفی محکم قرار داد و در فریزر نگهداری کرد. مطمئن شوید که گیاهان موجود در هر ظرف چیست.

توجه – با آزمایش و خطا ، متوجه شدیم که همه گیاهان به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان نرم مانند شوید و جعفری همیشه مانند دیگر دمای سرد را تحمل نمی کنند. بیشتر گیاهان گیاهی مانند رزماری ، پونه کوهی ، مریم گلی و آویشن ، ما موفقیت های بیشتری کسب کرده ایم.

نحوه استفاده از گیاهان یخ زده

گیاهان منجمد در روغن زیتون

ما معتقدیم که این مکعب از گیاهان یخ زده برای مواردی مانند –

 • سرخ کردن مرغ ، ماهی ، استیک یا سبزیجات
  • در حین سرخ شدن 1-2 مکعب را به تابه اضافه کنید
 • در تهیه سس ماکارونی استفاده کنید
  • ریحان منجمد یا پونه کوهی برای این کار عالی است سس خانگی اسپاگتی دستور آشپزی
  • وقتی ماکارونی پخته ، گوجه فرنگی خشک شده ، زیتون خرد شده ، سیر و فلفل قرمز را برای یک غذای ماکارونی خوشمزه ترکیب می کنید ، 1-2 مکعب پونه کوهی یا ریحان منجمد را درون تابه بریزید.
 • برای مرغ ، ماهی یا سبزیجات به ماریناد اضافه کنید
  • کافیست چند مکعب از گیاهان یخ زده (رزماری و آویشن – یک ترکیب عالی) ، کمی سیر ، پوست لیمو و مرغ خام را ترکیب کرده و در یخچال قرار دهید تا ترشی شود. هنگام آماده شدن برای یک غذای خوشمزه ، بپزید ، بپزید یا بپزید.
 • ساخت پستو
 • افزودن به سس سالاد خانگی
 • در سوپ و خورش استفاده می شود
 • هنگام پختن مرغ سرخ شده در قابلمه ای فوری بریزید

از آنجا که گیاهان را در قاشق غذاخوری فریز می کنید ، می توانید بر اساس آنچه انجام می دهید قضاوت کنید که چقدر به دستور غذا اضافه کنید.

سایر روشهای عالی برای حفظ گیاهان دارویی

روشهای بسیار عالی دیگری برای ذخیره و ذخیره این گیاهان تازه وجود دارد. برخی از موارد مورد علاقه ما –

نحوه بستن پستو

مجموعه بزرگی از این را ایجاد کنید پستو ریحان خانگی و سپس در فریزر نگهداری کنید.

یک تابه از آب سبزیجات خانگی

سبزیجات باقی مانده را به یک کیسه “ضایعات سبزیجات” در فریزر اضافه کنید تا این یک قابلمه خوشمزه شود آبگوشت سبزیجات خانگیبه

ما هرگز شخصاً سعی نکرده ایم گیاهان خود را خشک کنیم ، اما اینطور است راهنمای کامل خشک کردن گیاهان به نظر می رسد واقعاً دقیق و آسان است

گیاهان منجمد در روغن زیتون

گیاهان منجمد در روغن زیتون

به اشتراک گذاشتن رژیم غذایی سبک و مدیترانه ای این ترفند را برای حفظ سبزیجات تازه برای استفاده بعدی الهام بخشید. اگر می خواهید ضایعات غذا را کاهش دهید عالی است.

نویسنده برین مک داول ، RDN در متخصص تغذیه داخلی

 • 10-12
  هنر
  سبزی برای انتخاب ، خرد شده
  (برای نکات به نکات زیر مراجعه کنید)
 • 10-12
  هنر
  روغن زیتون

 1. گیاهان مورد نظر را خرد کنید و حدود 1 قاشق غذاخوری از گیاه را در محفظه سینی یخ قرار دهید

 2. هر قسمت را با 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون بپوشانید ، به اندازه ای که تمام چمن را بپوشاند

 3. روی سینی را با تکه های یخ بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا سفت شود. مطمئن شوید که سینی تکه های یخ صاف باشد

 4. هر مکعب را بیرون بیاورید و در یک محفظه سربسته قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید

 5. حتماً نام هر گیاه را روی ظرف بنویسید تا بعداً بتوانید آن را تشخیص دهید

گیاهان نرم تری مانند جعفری و شوید به خوبی یخ نمی زنند. بیشتر گیاهان دارویی مانند پونه کوهی ، آویشن ، مریم گلی و رزماری به خوبی کمک می کنند.

با ترکیب 1/2 قاشق غذاخوری از هر کدام در یک سینی با تکه های یخ ، می توانید ترکیبات گیاهی (آویشن و رزماری – خوب) را ترکیب کنید. فقط مطمئن شوید که نوع چمن در هر محفظه وجود دارد تا بتوانید به راحتی آن را تشخیص دهید.

(28 بار بازدید ، 1 بازدید امروز)

برچسب ها: بودجه ، روغن ، گیاهان دارویی آخرین اصلاح: 7 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید