رابطه حمایتی ۱۵۰ هزار تومانی با سهام عدالتپس از پرداخت ۱۵۰ هزار تومان برای حمایت از ایام نوروز برای گروه های هدف، برخی از پرداخت نشدن آن به تعدادی از اعضای خانواده و مشخص نبودن مراحل پرداخت خبر دادند، در حالی که این مبلغ تنها به مشمولان حمایت معیشت که سهام عدالت دریافت نمی کنند پرداخت شده است. .

به گزارش ایسنا، ۲۵ اسفندماه سازمان امدادرسانی هدفمند وی از پرداخت ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر نفر در بین چهار رده اعشاری پایین و برخی گروه های هدف خبر داد و برای حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار سرپرست خانوار واریز شد. این پرداخت با دستور رئیس جمهور در آستانه عید نوروز انجام شد.

اما پس از پرداخت یارانه نوروزی، برخی از خانواده های یارانه ای از مبلغ دریافتی خود گلایه داشتند و گلایه داشتند که چرا اصلاً آن را دریافت نکرده اند یا اصلاً دریافت نکرده اند. در مواردی اعلام می شد که مثلاً در یک خانه دو نفر ۱۵۰ هزار تومان دریافت می کردند و برای رقم دیگری مبلغی پرداخت نمی شد.

کمک هدفمند جریان سود ۱۵۰ هزار تومانی و مابه التفاوت پرداختی ها را پیگیری و توضیحاتی را به ایسنا ارائه کرد.

ماجرا از این قرار است که از ۶۷ میلیون نفری که ماهانه کمک معیشت دریافت می کنند، بسته عیدی ۱۵۰ هزار تومانی دولت فقط برای کسانی است که سهام عدالت را دریافت نمی کنند، به عبارتی مشترکان به دو دسته تقسیم می شوند. کسانی که سهمی از عدالت می گیرند و کسانی که این سهام را نمی گیرند. در این میان، گروه هدف افرادی هستند که سهام عدالت را دریافت نمی کنند، اما قطعاً در لیست مزایای زندگی هستند.

در این صورت ممکن است در خانواده به عنوان مثال سرپرست یک خانوار دو نفره سهام عدالت را دریافت کند، اما سایر اعضا سهام عدالت را دریافت نکنند، بنابراین در این خانواده تنها ۱۵۰ هزار ین به کسانی که این سهام را انجام می دهند پرداخت می شود. سهام عدالت را دریافت نکند اگر یک نفر از همان خانواده سهمی از عدالت بگیرد مشمول پرداخت این عیدی نمی شود – و ۱۵۰ هزار تومان هم به نفع او واریز نشده است.

بر اساس بررسی های انجام شده از سوی کمک های هدفمند، از ۶۷ میلیون نفری که معیشت دریافت می کنند، ۲۶.۶ میلیون نفر از سهام عدالت مشمول عیدی ۱۵۰ هزار تومانی که برای آن ودیعه گذاشته شده بود، بی بهره اند.

این در حالی است که بر اساس آخرین اعلام وزیر اقتصاد، اخیرا حدود ۴۵ میلیون نفر بابت سهام عدالت وجوه دریافت کرده اند.

ممکن است پیامک به بانک نرسیده باشد، چک کنید

این مشکل نیز وجود دارد که برای برخی از سرپرستان خانوار، واریزی از طریق پیامک بانک ارسال نشده است و سرپرست خانوار باید آن را بررسی و استعلام کند که آیا واریز شده است یا خیر.

اظهار نظر در مورد سوالات در پورتال سازمان امدادرسانی هدفمند

از طرفی افرادی که مشمول دریافت ۱۵۰ هزار تومان می شوند اما واریز نشده و یا مشکل دیگری وجود دارد، می توانند با مراجعه به پورتال سازمان همیاری هدف، سوالات خود را مطرح کرده و نظر بدهند که بررسی می شود. توسط این سازمان پاسخ داده خواهد شد.

لازم به ذکر است در حال حاضر در بیستم هر ماه مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان کمک نقدی به هر یک از اعضای خانواده و به حدود ۷۸ میلیون ایرانی پرداخت می شود که از سال ۱۳۸۹ با اجرای قانون هدفمندی ها در دستور کار قرار گرفته است. دهم هر ماه کمک هزینه معیشت به ۶۷ میلیون مشمول کمک نقدی پرداخت می شود که ارزش آن بسته به افراد خانواده از ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است و از آبان ماه ۹۸ با افزایش قیمت بنزین پرداخت می شود.

یارانه ۱۵۰ هزار تومانی جدا از این دو پرداخت است و دولت در بهمن ماه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به حدود ۳۲ میلیون نفر در چهاردهم پایین ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.


انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر