رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، بر اساس نظرسنجی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است روش های احتمالی کاهش وزن را بیشتر بررسی کنیم.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیر رابطه جنسی بر درمان چاقی برای ما آشکارتر می شود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن به ورزش ختم نمی شود. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. البته ، بهتر است بدانید که رابطه جنسی به اندازه رفتن به باشگاه است. کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، اثرات خود را نیز دارد ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات جسمی رابطه جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • راههای جلوگیری از افزایش وزن در حین مقاربت جنسی
 • مقاربت جنسی و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • سوزاندن کالری و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

چند هفته اول رفتن به باشگاه همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که باعث می شود افراد در ابتدا از این روش کاهش وزن صرف نظر کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • در دسترس بودن اشتغال
 • از خانه خارج شوید و در راه رفت و برگشت وقت بگذارید
 • گرفتگی عضلات در هفته های اول باشگاه
 • کاهش کارایی کارهای روزانه
 • ساعات کاری ویژه باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید ؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از عدم تحرک ناشی از سبک زندگی مدرن را جبران کند. به این ترتیب ، LifeDite فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون دردسر را به شما ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی داغ برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی قلب را فعال کرده و متابولیسم را افزایش می دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

وقتی صحبت از سوزاندن کالری می شود ، مقاربت با ورزش با شدت متوسط ​​آسان است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. زمان بیشتری برای گذراندن با یک شریک کافی است. علاوه بر این ، با انجام حرکات لگن یا بولینگ ، نه تنها وزن محلی خود را کاهش می دهید ، بلکه به کار بهتر در اتاق خواب خود نیز کمک می کنید.

رابطه جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتر در بدن دفع می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و استرس را کاهش دهیدرابطه جنسی منظم تولید هورمون کورتیزول را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. به این ترتیب ، شما را از خوردن در زمان استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان مقاربت رخ می دهد. منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب خوب برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا مطالعات نشان می دهد که کمبود خواب اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ شما در طول رژیم با موفقیت بیشتری وزن خود را کاهش می دهید.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راههای رابطه جنسی کاهش وزن است. این عزت نفس است. اگر به طور منظم و منظم رابطه جنسی را تجربه می کنید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این امر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن منجر می شود. لذت جنسی به طور غیر مستقیم شما را مجبور می کند تا عادات غذایی سالم تر و ورزش منظم را با توجه به بدن خود انتخاب کنید.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث ایجاد سطوح غیرطبیعی هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان باعث افزایش سطح تستوسترون می شود و رابطه زناشویی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که هر روز در حال افزایش وزن هستند؛ آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. در طول رابطه جنسی ، متابولیسم همزمان افزایش می یابد. بنابراین ، رگ های خونی خون مورد نیاز برای ادامه پمپاژ و حفظ سلامتی را تامین می کنند و از بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کنند.

سوزاندن کالری و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. هنگامی که فراوانی و مدت زمان این رابطه افزایش می یابد ؛ این رقم افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر می شود.

تعداد کالری های سوزانده شده به اندازه ای است که می توانید یک کیلوگرم وزن بدن خود را که حدود نیم کیلوگرم است از دست بدهید. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر هر بار در طول رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با 70 مورد رابطه جنسی تقریباً یک کیلو وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل به کاهش وزن کمک می کند. اما فکر نکنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین و زمان سپری شده در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت به تغذیه بدن کمک می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که قبلاً ذکر شد ؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطر رشد قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. بنابراین این به نوبه خود به شما در کاهش وزن کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید