رئیس جمهور: مردم حق دارند نگران تورم باشندرئیس جمهور گفت: مردم حق دارند از تورم اقتصادی نگران و مضطرب باشند بنابراین باید تمام تلاش خود را برای کاهش تورم به کار بگیریم و هر اقدامی که باعث کاهش و جلوگیری از تورم شود باید انجام شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله ابراهیم رئیسی امروز (۲۷ تیرماه) در جلسه هیات مدیره اقلیم کردستان اظهار داشت: توسعه و پیشرفت با ادعا و حرف محقق نمی شود و باید صادقانه عمل کرد و پرونده و گزارش ارائه کرد.

وی گفت: تاریخ کردستان مربوط به مردان و زنان معروفی است که عمل کردند نه افرادی که فقط حرف زدند.

آیت الله رئیسی افزود: باید در پیشگاه خداوند، مردم، مراجعین و سطوح اداری، سازمانی و نظارتی پاسخگو باشیم.

وی افزود: رسالت ما تحول و اتمام است، مردم از همه ما و مدیران انتظار دارند که تحولی در زندگی آنها ایجاد شود، اگر اتفاقی در زندگی آنها بیفتد احساس می کنند که ما به رسالت خود رسیده ایم.

آیت الله رئیسی گفت: آنچه امروز مردم از ما انتظار دارند تغییر در زندگی، کار و سبک زندگی و امید مردم پس از توکل به خدا به همه ماست.

وی ادامه داد: مردم حق دارند از تورم اقتصادی نگران و مضطرب باشند، بنابراین باید تمام تلاش خود را برای کاهش تورم به کار بگیریم و هر اقدامی که باعث محدود شدن و جلوگیری از تورم شود باید انجام دهیم.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی گفت: تا امروز همه مردم ما زحمت کشیده و پیرو نظام بوده اند و با سربلندی از امتحان بیرون آمده اند، حالا نوبت ماست.

وی ادامه داد: دانشجوی سیاسی فردی است که نیاز جامعه را بشناسد، در جامعه نقش آفرینی کند و حاضر باشد در عرصه کار ریسک کند.

آیت الله رئیسی افزود: در رأس نظام مدیرانی هستند که استراتژی را تعیین می کنند و بقیه کارگران و مجریان ملت هستند و ما باید مشکلات مردم را حل کنیم.

وی ادامه داد: انتظار دارم مدیران در این حوزه با نگاه تحول آفرین حرکت کنند.

رئیس جمهور دغدغه اقلیم کردستان را بیکاری جوانان دانست و افزود: همه دستگاه ها موظفند در راستای ایجاد فرصت شغلی برای جوانان و راه اندازی خط تولید جدید گام بردارند و هیچ جوانی پس از فارغ التحصیلی احساس بیکاری نداشته باشد.

وی افزود: «سیاستمدار بودن، ارائه کارنامه اثبات شده، حضور در میدان، توانایی انجام عمل بر اساس عمل، اقدام و اجرا، نگاه ما یک حرکت و نگاه تحول‌آفرین است».

آیت الله رئیسی گفت: این عرصه میدان عمل و اجراست و میدان حکومت ما میدان حرف و ادعا نیست.

وی افزود: کارهای اساسی و کسب و کار زیادی در کشور انجام شده است، اما تا آنچه در نظر گرفته شده فاصله زیادی وجود دارد.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: اقلیم کردستان در دوران انقلاب اسلامی درخشید و مردم آن مردمی هستند که خالصانه از این نظام دفاع کردند و آن را ناامید نکردند، بنابراین وظیفه ما در قبال آنها مضاعف است و باید اقدامات اساسی در این منطقه انجام شود.

وی خطاب به مسئولان گفت: ظاهر و حرکت شما باید حرکتی تحول آفرین و جهادی باشد چرا که با کار روزانه و نظام اداری ساده نمی توان کردستان را حفظ کرد.

رئیس جمهور گفت: رشد اقتصادی کشور در گرو افزایش سرمایه گذاری است و همه مدیران و سازمان ها باید در این زمینه استقامت داشته باشند و احساس مسئولیت کنند.

انتهای پیام