دونده تاریخ ساز: کاش همه برای دختری از ایران ایستادگی کننداو یک روز قبل از تاریخ سازی آرزو کرد که مدال طلا را بر گردنش ببندد تا همه به احترام دختری از ایران بایستند.

به گزارش اسنا، شاید روزی که در پیست تارتان آفتاب گلاب دوید و از موانع عبور کرد، فکر نمی کرد در ۱۷ سالگی نامش را در تاریخ دو و میدانی ایران بنویسد. تاریخی که فاقد مدال طلای آسیا بود.

نازنین فاطمی آیدان او اولین طلای تاریخ دوومیدانی بانوان ایران را در ماده ۴۰۰ متر بامانع در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا کسب کرد. این دونده درباره ورودش به دو و میدانی، احساس عبور از خط پایان و رویاهایش با ایسنا گفت وگو کرد که در ادامه می خوانید.

من از تکواندو به دو و میدانی آمدم

من ساکن تهران هستم و امسال ۱۷ سالم بود. دو سال است که به صورت حرفه ای در رشته دو و میدانی زیر نظر آقای روگانی تمرین می کنم. قبل از آن در مسابقات استعدادیابی منطقه ۴ به عنوان دونده شرکت کردم و انتخاب شدم.

از بچگی به ورزش علاقه داشتم. پیشگام برادرم دیسک بود. با دیدن او به این رشته علاقه مند شدم. البته ابتدا تکواندو بازی می کردم اما احساس می کردم در دو و میدانی موفق تر خواهم بود به همین دلیل به دنبال این رشته رفتم.

تخصص من ۴۰۰ متر با مانع است اما با ۱۰۰ متر با مانع شروع کردم. سال گذشته رکورد داشتم و مربیم به من گفت که با ۴۰۰ متر با مانع شروع کنم. من حدود یک سال است که روی این مواد کار می کنم.

برای کسب طلای آسیا آماده بودم

او از ابتدای سال تا مسابقات قهرمانی آسیا در ۸ مسابقه شرکت کرد و در هر کدام در دو ماده ۴۰۰ متر و ۴۰۰ متر با مانع شرکت کرد. من در این مسابقات تجربیات زیادی کسب کرده ام. یک ماه آخر را در اردوی تیم ملی گذراندم و هر روز تمرین کردم.

مسابقات در سطح خوبی بود و رقبای خوبی از چین تایپه و ازبکستان داشتم اما از نظر روحی و روانی برای کسب طلا آماده بودم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

دوست داشتم همه به احترام یک دختر ایرانی بایستند

در ۱۰ متر آخر مسابقه می دانستم که اولین نفر خواهم بود، اما می خواستم از خط پایان عبور کنم و خوشحال باشم. احساس خیلی خوبی داشتم و همه آن را مدیون زحمات خانواده و مربیانم هستم.

روز قبل از مسابقه برنامه دویدن آسانی داشتم. همزمان با تمرین من، مراسم مدال آوری و سرود یک کشور پخش شد و همه به احترام آن کشور ایستادند. همان لحظه آرزو کردم که فردا همه برای یک دختر ایرانی قیام کنند و سرود ملی ایران پخش شود. یاد این لحظه افتادم که روی سکو بودم. حس غرور خوبی داشتم.

من می خواهم ابتدا چیزهای زیادی را امتحان کنم

این تورنمنت باعث شد ۱۰۰ برابر بیشتر از قبل کار کنم تا شروع های زیادی را تجربه کنم. می خواهم رکورد جوانان و بزرگسالان ایران را بالا ببرم و ارتقا دهم و روزی به المپیک برسم.

فدراسیون هم گفت از ما حمایت می کند تا این مسیر را ادامه دهیم و به مراحل بالاتر برسیم. با وزیر ورزش دیدار خواهیم کرد.

انتهای پیام