دومین همایش ملی سالیانه «سپرده های ایران» پس از وقفه ای چند ساله برگزار شدایسنا/ سمنان «دومین همایش سالانه ملی سپرده‌های ایران» پس از چند سال به دلیل شیوع ویروس کرونا در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار می‌شود.

روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود اعلام کرد: دومین همایش ملی سالانه ذخایر ایران با موضوع ذخایر سرب، روی و معدنی مرتبط در ایران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، شناسایی و استخراج سنگ‌ها و کانی‌ها سابقه‌ای از زندگی بشر دارد و شاید در دوران ماقبل تاریخ، اطلاعات زیادی درباره هر کانی و نحوه استخراج آن وجود نداشته است. اما به مرور زمان شناسایی و اکتشاف، استخراج و پردازش دانش تبدیل شد که همواره با چالش ها و درگاه های جدیدی مواجه بوده است.

این همایش به منظور گسترش دانش فنی متخصصان و محققان حوزه معدن و زمین شناسی برگزار می شود و در آن از طریق سلسله همایش ها، کارگاه ها، میزگردها و … به بررسی چالش های پیش رو، علمی و تجربی و جدید می پردازد. مبادلات در این زمینه

روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی سالانه سنگ‌های معدنی ایران با موضوع «سنگ‌های قیمتی ایران» در بهمن ماه سال ۹۳ در دانشگاه صنعتی شاهرود: لزوم رعایت نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم تجمع مردم، تاریخ برگزاری دومین کنفرانس به تعویق افتاد و در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ امکان برگزاری کنفرانس وجود نداشت.

«دومین همایش سالانه ملی کانسارهای ایران» با موضوع ذخایر سرب، روی و کانی های وابسته در ایران «با حضور فرهیختگان، صاحب نظران، اساتید، دانشجویان و… در تاریخ ۱۵ تا ۱۶ تیرماه ۱۳۰۱ برگزار می شود. دانشگاه صنعتی شاهرود

به گفته دبیرخانه این همایش علمی، زمین شناسی، اکتشاف، استخراج، فرآوری، محیط زیست، بازاریابی و تجارت جهانی از محورهای این همایش است.

همانند دوره های گذشته، همزمان با همایش، کارگاه های آموزشی و کاربردی و نمایشگاه صنایع فلزی برگزار می شود.

لازم به ذکر است؛ همایش ملی سالانه کانسارهای ایران پس از چهار کارگاه، به منظور استفاده بیشتر از تخصص کارشناسان معدن و زمین شناسی، “کارگاه های معدنی ایران” به “همایش سالانه کانسارهای ایران (اکتشاف، اکتشاف، استخراج، فرآوری) و بازاریابی )” این کنفرانس هر ساله به یک نوع مواد معدنی می پردازد.

انتهای پیام