دهقانی: باید فرصت بیشتری به وزیر صمت داده شودیکی از اعضای سازمان صنایع و معادن شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فاطمی امین انقلابی در حوزه مس کرد، گفت: جا دارد در حوزه ایمیدرو کارهای بیشتری انجام شود چرا که مس ما این پتانسیل را دارد که بشود. صنعتی و اقتصادی تر از فولاد برای یک کشور با نفوذ.

لاهوردی دهقانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با موافقت با ادامه کار آقای رضا فاطمی امین به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این چهارمین وزیری است که در گذشته در وزارت امنیت دیده است. دو سال. یعنی در دو سال گذشته دو ناظر بود، یک وزیر ۷ ماه و یک وزیر یک سال و به همین دلیل مدیریت ناپایداری داشت و در مورد مسائل اساسی که مطرح می شد تصمیم جدی گرفته نمی شد. مسائل انباشته شده

وی در ادامه توضیح داد: مسائلی هم وجود دارد چون همه اینها دست وزیر نیست. به عنوان مثال در مورد صنعت، تولید، سیاست گذاری و سازماندهی بازار مانند تولید و عرضه این موارد، باید گفت که برخی از این موضوعات مربوط به سایر سازمان ها نیز می باشد. به عنوان مثال اسقاط خودروها نیز به محیط زیست و تنظیم استانداردها برای مدیریت استانداردها و مراکز دیگری که باید سر کار بیایند مربوط می شود و نمی توان همه چیز را از یک دستگاه حاکم انتظار داشت.

نماینده مردم فرازگان در عین حال خاطرنشان کرد: البته مشکلاتی هم وجود دارد که وزیر برای رفع آنها گام برداشت از جمله افزایش تیراژ تولید که حدود ۲۰ درصد افزایش یافت و برنامه های تولیدی آنها خوب بود. ، اما کافی نیست. برای واردات خودرو مشکل مونتاژ دیاگ و مونتاژ نظارت بالاتر را ایجاد کردند، امکان واردات وجود نداشت اما اکنون این مشکل حل شده و برای حل این مشکلات برنامه ریزی می کنند.

دهقانی با بیان اینکه فاطمی امین در خصوص مسائل معدنی اقدامات خوبی انجام داده است اما جا دارد کارهای بیشتری به خصوص در ایمیدرو انجام شود، گفت: اما در زمینه مس انقلابی توسط ایشان انجام شده است و اینگونه است. مس ما توانایی آن را دارد. پتانسیل تاثیرگذاری بیشتر از فولاد در کشور از نظر صنعتی و اقتصادی را دارد، اما متاسفانه با توجه به ذخایر کره زمین که ۲۰ میلیارد سال قدمت دارد، این حوزه راکد مانده است و اکنون تولید بسیار کمی در حدود ۲۵۰ هزار تن داریم. .

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: اما با هدف گذاری ها و تغییرات انجام شده قرار است یک میلیون تن مس کاتد تولید شود که می تواند به اندازه صنعت پتروشیمی ما ارزشمند باشد. اگر این حوزه را به سمت صنایع تولیدی سوق دهیم ارزش افزوده بالایی خواهد داشت.

یادآوری می‌کند: در سایر موضوعات هم همین‌طور است و فکر می‌کنم هرچند انتقاداتی وجود دارد و هیچ یک از وزرا و مسئولان از این منظر مستثنی نیستند، اما باید به وزیر فرصت بیشتری داد تا سکوت کند و در شرایط فعلی به ما کمک کند. کشوری که نیاز به همدلی و کمک در مدیریت بازار، صنعت و اشتغال دارد که انشالله این مسائل حل شود.

دهقانی در پایان گفت: اگر به فاطمی امین فرصت بدهیم و این موضوع حل نشد، عزل حق نمایندگان است و باید وارد عمل شویم و اگر احساس کنیم دیگر توانایی اداره این وزارتخانه را ندارند. یا خودشان را رها می کنند یا استعفا می دهند یا رئیس جمهور او را برکنار می کند.

انتهای پیام