دمای هوا تا روز دوشنبه در چند استان کشور کاهش می یابدرئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور با بیان خطرات جوی از پیش بینی وزش باد شدید در شمال شرق، شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور از شنبه تا امروز خبر داد. دوشنبه. وی گفت: در این مدت در فرمانداری های مستقر در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کاهش دما خواهیم داشت.

صادق ضیاء در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران. وی در پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور در پنج روز آینده گفت: روزهای جمعه (۲۷ شهریور) و شنبه (۲۹ شهریور) در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی. انتظار می رود. قابل مشاهده است

وی افزود: این وضعیت در شمال استان های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی در روز شنبه پیش بینی می شود و دریای خزر تا روز شنبه متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی با بیان اینکه روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ شهرفر) در استان های ساحلی دریای خزر بارش های پراکنده خواهیم داشت، گفت: طی پنج روز آینده بعد از ظهر و ابتدای روز ساعات شب در استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی نقاط استان هرمزگان و ارتفاعات کرمان و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

و ضیاء ادامه داد: از شنبه تا دوشنبه در شمال شرق، شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود. در این مدت دما در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرس و شمال شرق کاهش می یابد. طی پنج روز آینده احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه وجود دارد.

وی همچنین دمای هوای پایتخت را پیش بینی کرد و گفت: دمای هوا در روز جمعه بین ۲۳ تا ۳۵ درجه سانتیگراد، فردا بین ۲۲ تا ۳۳ درجه سانتیگراد و فردا پس فردا بین ۲۱ تا ۳۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان امروز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید، فردا صاف تا کمی ابری و وزش باد در انتهای آن وزش باد افزایشی و فردا فردا صاف تا نیمه ابری و چند ساعت همراه با باد می وزد

انتهای پیام