دعوت امیر عبداللهیان از ونگای برای سفر به تهران



وزیر امور خارجه کشورمان از وزیر امور خارجه چین برای سفر به تهران دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، شاهزاده عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی در اینستاگرام جزئیات مکالمه تلفنی وانگ یی، مشاور دولتی و وزیر خارجه چین، نوشت:

اینجانب ضمن مفید و سازنده خواندن گفتگوی تلفنی اخیر روسای جمهور دو کشور و ابلاغ سلام دکتر رئیسی به همتای چینی خود، بر تلاش هم افزایی مقامات ایران و چین برای پیگیری و اجرای توافقات دوجانبه تاکید و از آقای رئیس جمهور خواستار شدم.

اینجانب با اشاره به تحولات منطقه شرق آسیا و محکوم کردن رفتار آمریکا در قبال پکن، تاکید کردم که جمهوری اسلامی ایران بر اساس سوابق تاریخی و به دلیل حمایت از ثبات منطقه، به اصل چین واحد به عنوان یک تعهد قانونی پایبند است. .

در خصوص مذاکرات لغو تحریم ها، ضمن اشاره به تلاش های فعال طرف ایرانی برای دستیابی به یک توافق پایدار و قوی، بر لزوم پاسخ واقع بینانه آمریکا به پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف تاکید کردم. . توافقنامه دسترسی

وزیر امور خارجه چین در این تماس تلفنی ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور چین به آقای رئیسی، توسعه روابط دوجانبه را در راستای منافع دو کشور توصیف و بر نفی یکجانبه گرایی در روابط دوجانبه تاکید کرد. فضای بین المللی و حمایت از منافع کشورهای در حال توسعه.

آقای وانگ آی ضمن قدردانی از مواضع ایران در قبال تمامیت ارضی چین، به مخالفت بخش بزرگی از جامعه جهانی با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورها اشاره کرد.

وزیر امور خارجه چین همچنین حمایت خود از ادامه مذاکرات هسته ای و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات را اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد که مسیر دیپلماتیک به توافق منجر شود. وانگ یی مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات را منطقی و عاقلانه توصیف کرد.
انتهای پیام