دشمن به دنبال تحریف و تحریف وقایع تأثیرگذار بر انقلابیون استایسنا/ آذربایجان غربی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام جواد مجتهد شبستری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، افزود: قیام ۱۵ خرداد در واقع نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و آغاز آزادیخواهی مردم و روحانیت بود. “

وی گفت: کشتار مردم در ۱۵ خرداد ۴۲ یکی از جنایات رژیم پهلوی بود که برای همیشه در تاریخ این سرزمین ماندگار شد.

حجت الاسلام مجتهد شبستری گفت: قیام ۱۵ خرداد نشان داد که همراهی با مقام معظم رهبری در مبارزه با دشمن و ایستادگی در برابر بی عدالتی موجب پیروزی می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ابعاد، ویژگی‌ها، اهمیت و نقش این قیام در پیروزی انقلاب اسلامی و شکست توطئه‌های استکبار باید برای نسل‌های جدید تبیین شود. این کار را بکنید ما آن زمان را درک می کنیم، زیرا دشمن با تحریف وقایع به دنبال بی اعتبار کردن و بی اعتبار کردن قیام ها و مبارزات مؤثر انقلابیون است.

وی ادامه داد: مسائل مربوط به قیام ۱۵ خرداد، علت این قیام و جنایات رژیم پهلوی باید از طریق کتب درسی و رسانه ها تبیین و بیان شود تا این مهم فراموش نشود.

حجت الاسلام مجتهد شبستری گفت: توکل امام راحل به خدا باعث شد در جایی فراتر از دنیای خاکی قدرت ببینند و در مقابل ظلم و اینک مقام معظم رهبری با توسل به تعالیم اسلام در برابر تهدیدهای قدرت های بزرگ که جلوی آنها را گرفته اند بایستد.

انتهای پیام