دشمنان خیال تصرف و اشغال همیشگی فلسطین را به گور خواهند بردایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: دشمنان باید بدانند که هرگز نمی‌توانند با زور، تهدید و ارعاب قبله‌گاه اول مسلمانان را برای همیشه تصرف کنند و این خیال خام را به گور خواهند برد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید شهاب‌الدین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اهمیت روز قدس اظهار کرد: مسجدالاقصی قبله‌گاه اول مسلمین و پاره‌ی تن اسلام است که امام‌خمینی(ره) بعد از انقلاب اسلامی آخرین روز جمعه‌ی ماه مبارک رمضان را تحت عنوان «روز قدس» نام‌گذاری کردند تا از این طریق جهان اسلام و تمامی کشورهای دنیا را به این‌موضوع متمرکز کنند که فلسطین پاره‌ی تن اسلام است و حکومت غاصب صهیونیستی باید از صحنه روزگار محو شود.

وی ادامه داد: تمامی مسلمانان جهان باید تا زمان از بین رفتن رژیم غاصب صهیونیستی، این روز را گرامی داشته و کشورهای جهان را متوجه جایگاه و اهمیت قبله اول مسلمانان قرار دهند. 

مدیرکل اوقاف و امورخیریه‌ی آذربایجان شرقی تاکید کرد: در موضوع حمایت از مردم فلسطین بحث شیعه و سنی مطرح نیست و مسلمانان جهان باید وحدت و انسجام خود را برای از بین بردن این حکومت غاصب و اشغالگر حفظ کنند. 

وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نشان‌دهنده‌ی این است که مسلمانان برای خود مرز جغرافیایی قائل نیستند، گفت: همان‌طور که پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده‌اند هر زمان ندای مظلومیت یک مسلمان شنیده شد، بر سایر مسلمانان واجب است تا به او کمک کنند و او را یاری کنند، ما نیز وظیفه داریم با حفظ اتحاد و هم‌بستگی خود از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی تاکید کرد: دشمنان باید بدانند که هرگز نمی‌توانند با زور، تهدید و ارعاب قبله‌گاه اول مسلمانان را برای همیشه تصرف کنند و این خیال خام را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب نان‌وآب نبود که مردم به‌خاطر مشکلاتی که متأسفانه به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی به‌وجودآمده است صحنه و میدان را ترک کنند، گفت: مردم ایران اسلامی همواره براساس باور و اعتقادات خود در صحنه حضور داشته‌اند؛ همان‌طور که در هشت سال دفاع مقدس بیش‌از ۲۰۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند و بعد از دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم هزاران شهید در جبهه‌ی مقاومت اسلامی نشان داده‌اند که مسلمانان و مردم جمهوری اسلامی ایران برای خود مرز جغرافیایی قائل نیستند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه‌ی آذربایجان شرقی متذکر شد: مردم ایران هرگز اجازه نخواهند داد تا دشمنان به‌خاطر مشکلات دنیوی اعتقادات و باورهای آن‌ها را مورد هجمه قرار دهد تا در صحنه حضور نیابند  و امسال نیز شاهد خواهیم بود که مردم قهرمان آذربایجان مثل همیشه در صحنه حضور خواهد داشت؛ همچنان که در تشییع پیکر شهید سلیمانی و در صحنه‌های مختلف جهاد مالی، جهاد جانی و جهاد تبیین  حضور داشته‌اند، امسال نیز مجدداً در راهپیمایی روز قدس که برای حمایت از مردم فلسطین است، حضوری پرشور و باشکوه خواهند داشت.

انتهای پیام