دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای تخلیه روستاهای پرخطر آماده باشند.ایسنا/ کوگلوی و بویراحمد فرماندار کوگیلویه و بویار احمد گفت: باید تجهیزاتی برای تخلیه روستاهای در معرض خطر در صورت نیاز آماده شود.

سیدعلی احمدزاده در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران گفت: روستاهایی که رودخانه از آنها می گذرد در صورت نیاز باید تخلیه شوند و چند روستا با این شرایط در اسلب و کلوار داریم.

فرماندار کوگیلویه و بویراحمد به شهرداری سسخت توصیه کرد تا اقدامات لازم را انجام دهد تا با بحران و مشکل جدیدی در شهر سسخت مواجه نشویم و برای روستاهای واقع در دامنه کوه نیز تدابیری اندیشیده شود.

وی با تاکید بر لزوم حضور فرمانداران و فرمانداران در محل کار، گفت: محلات پرخطر در تمام مناطق استان که احتمال ورود سیلاب به منازل شهروندان وجود دارد باید تخلیه و مردم اسکان داده شوند. در یک مکان امن تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

احمدزاده گفت: به مردم توصیه می کنیم در دامنه کوه ها و دره ها و مکان های تفریحی و خطرناک مستقر نشوند و در مکان امن بمانند.

وی با اشاره به اینکه باید تمام توان خود را برای اطلاع رسانی به مردم انجام دهیم، از صدا و سیما، سایت ها و خبرگزاری ها خواست تا برای بعدازظهر جمعه و بعدازظهر شنبه که پیش بینی می شود اوج بارندگی باشد، اطلاعات لازم را ارائه کنند.

فرماندار کوگیلویه و بویراحمد تایید کرد: استانداری فردا بعدازظهر و همچنین بعدازظهر شنبه در وضعیت استثنایی قرار دارد اما ستاد بحران در حال کار است و لازم است مردم برای عبور از این وضعیت بدون ایجاد مشکل همکاری حداکثری داشته باشند. صدمات. .

احمدزاده گفت: در سایر استان ها مردم هشدارهای هواشناسی را جدی نگرفتند و متاسفانه تلفات جانی داشتیم و امیدواریم در استان کهگیلویه و بویراحمد تلفات جانی و فوتی نداشته باشیم.

انتهای پیام