دستگاه قضایی با مسئولانی که با انفعال باعث تشدید آتش سوزی دریاچه آمریکالای شده اند برخورد کرده است.ایسنا/ گیلان رئیس کل دادگستری گیلان از برخورد قاطع دستگاه قضایی با مسئولانی که با بی توجهی و بی مسئولیتی باعث آتش سوزی تالاب بین المللی امیرکلای رودبانا شدند، خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در بازدید از تالاب بین المللی امیرقلایا الرودانه که روز گذشته دچار آتش سوزی شد، گفت: باید هر چه سریعتر تحقیقات کامل از مقصران این حادثه انجام شود چرا که در چنین مواردی در مواردی افراد سودجو به مال طمع می کنند که در آینده پیش بینی شده است اینگونه آتش سوزی ها در تالاب های استان شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته شاهد آتش سوزی در دریاچه انزلی و سپس اموال غیرمجاز بوده ایم، گفت: دستگاه قضایی قاطعانه و قاطعانه با این متخلفان برخورد خواهد کرد.

خلیلی از مسئولانی که به دلیل بی توجهی و بی مسئولیتی باعث تشدید و گسترش آتش سوزی شده اند، خواستار شد و افزود: دیروز فقط بخش کوچکی از تالاب ها دچار آتش سوزی شد و این به دلیل بی توجهی مراقبان بود. اکنون شاهد تخریب بخش بزرگی از تالاب ها هستیم که باید در برابر قانون پاسخگو باشیم.

در ادامه محمد کرمی رئیس دادگستری رودبان نیز با اشاره به اینکه تحقیقات اولیه در خصوص عوامل این حادثه انجام شد، افزود: پس از تکمیل تحقیقات با متخلفان به شدت برخورد می شود تا شاهد نباشیم. چنین حوادث تلخی در طبیعت گیلان.

وی با قدردانی از بازدید مسئولان قضایی استان از این حادثه افزود: دستور اعزام بالگرد برای اطفای سریعتر حریق از سوی رئیس کل دادگستری استان گیلان صادر شد.

انتهای پیام