دستور کار ویژه استاندار خراسان جنوبی به معاونت اقتصادی برای پیگیری مشکلات کارگرانایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی دستور داد مشکلات کارگران احصا و با حضور نماینده کارگری با دستگاهی که کارگران مشکل دارند و با محوریت معاونت اقتصادی، مشکلات مطرح و پیگیری شود.

جواد قناعت، شب گذشته ۱۱ اردیبهشت در آیین تکریم از مقام کارگر خراسان جنوبی افزود: مقام شامخ کار و کارگر آنقدر رفیع است که معصومین به این شغل شریف اشتغال داشتند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه‌ داد: در دین مبین اسلام توصیه فراوانی شده کسی که کار می‌کند و کارگر است مورد اکرام و عزت قرار بگیرد؛ کارگرها در هشت سال دفاع مقدس با وجود همه محدودیت‌ها خوش درخشیدند و با همه کمبودها کنار آمدند تا نیازهای کشور تامین شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی استان صورت گرفت بسیاری از قطعات کارخانجات را کارگران تولید کردند تا از خروج ارز جلوگیری شود و این نشان از ابتکار و نوآوری کارگران استان دارد.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی به بهشت معادن معروف است اما استفاده حداقلی شده که باید از این ظرفیت‌های بزرگ استفاده کنیم؛ معادن خاص و ویژه‌ای در استان وجود دارد که مخصوص خراسان جنوبی است که امیدواریم با استفاده از این معادن منحصر به فرد بتوانیم ظرفیت‌ها را در این حوزه شکوفا کنیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در بحث سرمایه در گردش و زیرساخت‌های شهرک صنعتی که مطرح شد موارد مورد بررسی و اقدام قرار خواهد گرفت و همیشه مورد تاکید است تولید استان حتما در خود استان مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

وی یادآور شد: محل حضور کارگران فصلی در خیابان، امنیت شغلی کارگران، مشکل بیمارستان میلاد، سهمیه سوخت گازوییل، عدم حضور نمایندگان در جلسات کارگری، عدم اجرای طرح تفصیلی شهر بیرجند و افزایش کارگران مطرح شد که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قناعت بیان کرد: هر زمان بین کارفرما و کارگر تعامل مثبت باشد برکات بیشتری خواهد داشت که در نتیجه آن منفعت برای کشور را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام