دستان پنهان پشت حوادث اخیر باید مردم و جوانان را بشناسندایسنا/ کردستان مشاور رئیس‌جمهور در امور اقلیت‌های دینی و اقوام گفت: باید دست‌های پنهان در پس این حوادث شناسایی و به اطلاع عزیزان و جوانان برسند، همانطور که رئیس‌جمهور محترم تاکید کردند مردم به دنبال عدالت هستند اما آن را می‌خواهند. آنها ناآرامی ایجاد می کنند و هرگز نمی پذیرند و این امنیت و صلح پایدار را در کشور بی ثبات می کند.

پروفسور دکتر عبدالسلام کریمی. مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پی حوادث اخیر در کشور بیانیه ای صادر کرد:

به نام درست او

من در میان مردم بلوچ زندگی کرده ام. آنها از اقوام به شدت وفادار به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی هستند.

کردها یکی از پیشرفته ترین اقوام ایرانی هستند. علاقه مند به کشورشان، علاقه مند به اسلامشان، علاقه مند به نظام اسلامی شان. نقشه آنها (دشمنان) به نتیجه نمی رسد. در این حادثه که رخ داد، یک دختر جان خود را از دست داد. حادثه تلخی بود، دلمان هم سوخت… البته آنها (دشمنان) خوشحال هستند، چون بهانه تصادف دارند… باید تحقیق شود، یعنی عمل را پیگیری کنند. و نتیجه مشخص خواهد شد…

مقام معظم رهبری (مداح ظله العالی) به اطلاع مردم شریف ایران از هر نژاد و مذاهب و مذاهب می رساند که درگذشت دختر جوان خانم محصی امینی برای هر ایرانی و سپس همه مسئولین ایران تلخ و تاسف بار بود. سطوح مختلف شهرستانی و کشوری واکنش نشان دادند و با قاطعیت دستور پیگیری ویژه ای از سوی جناب رئیس جمهور و نهادهای ذیربط صادر شد.

از روز اول با خانواده مرحوم امینی و نهادهای ذیربط ارتباط نزدیک داشتم و مسیر قانونی این پرونده را تا حصول نتیجه قانونی دنبال خواهم کرد زیرا در دولت به دنبال اجرا و تحقق همه جانبه هستیم. . عدالت اجتماعی است و قطعاً اجازه نمی دهیم حقوق شهروندی پایمال شود.

کشور امروز مملو از اتفاقاتی است که همه ما را تحت تاثیر قرار داده است، از یک سو مطالبات قانونی و اعتراضات برخی شهروندان که باید از راه های قانونی پاسخ کافی داده شود و از سوی دیگر دست های نامرئی در بازی. نقش پشت این اتفاقات باید عزیز و جوان باشد، مشخص و ارائه شود.

همانطور که جناب عالی تاکید کرد، مردم به دنبال عدالت هستند، اما به هیچ وجه نمی پذیرند که اغتشاش کنند و این امنیت و آرامش را در کشور متزلزل می کند.

امنیت و آرامش میهن با ایثار و فداکاری هر ایرانی و حاصل خون هزاران شهید برقرار شده است و امروز این امنیت مورد هجوم عناصر مختلف، گروه های تکفیری و سازمان های جاسوسی غرب قرار گرفته است. از جمله یک دستگاه عظیم رسانه ای برای حمایت از مطالبات قانونی کشور. مردم باید خواب های بد خود را تعبیر کنند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اگر این دختر کوچک نبود بهانه ای دیگر برای ایجاد ناامنی و هرج و مرج در کشور در اول مهریه امسال ایجاد می کردند.

با تاکید بر حل و فصل گفتگو و تعامل بین احزاب و گروه های سیاسی و فرهنگی در داخل کشور که راه خروج از بن بست اجتماعی است و نیز به رسمیت شناختن حق مطالبات مردم از همه اقشار؛ انتظار می رود اقوام و اقوام مختلف آگاهانه و عمیقاً جریانات متخاصم و متخاصم کشور و رژیم پشت این تحرکات را بشناسند و به تبیین آنها بخصوص در حوادث سیستان و بلوچستان و کردستان (تفسیر جهاد) بپردازند. ماهیت و اهداف آنها سال ها برای مردم روشن بوده است. و این روزها بصیرت و افزایش بصیرت وظیفه همه است.

انتهای پیام