دزدی اختراع شده توسط یک دانش آموزایسنا/ خراسان رضوی برخلاف تصور عموم، فعالیت های دانش بنیان فقط مختص شرکت های دانش بنیان و افراد دارای تحصیلات عالی نیست. در سال های اخیر دانشجویان با حضور در جشنواره های مختلف ثابت کرده اند که می توانند در زمینه فعالیت های دانش پایه حرفی برای گفتن داشته باشند.

پارسا کوثر دانش آموز پایه دهم شهریورماه امسال در جشنواره خوارزمی رتبه هشتم را کسب کرد، دانش آموز اصفهانی است که در مدارس سمباد کشور تحصیل می کند اما در برخی تفاسیر طرح وی بی ارزش بودن توسط برخی آموزش و پرورش مورد انتقاد قرار گرفته است. مقامات

پارسا قفل دوچرخه هوشمند تمام اتوماتیک ساخته است که پشت زین دوچرخه نصب می شود و امنیت آن را تضمین می کند. همچنین امکان انتخاب حالت دقیق، وضعیت شارژ و تنظیم رمز پشتیبان از طریق ریموت کنترل و نرم افزار وجود دارد. طراحی آن در واقع تمام مزایای دزدگیر خودرو را دارد و شارژ آن را می توان با انرژی خورشیدی یا اینورتر تامین کرد.

وی در گفت وگو با اسنا در پاسخ به این سوال که چه چیزی باعث شده چنین طرحی ارائه دهد، گفت: دوچرخه من در سال ۱۴۰۰ دزدیده شد و شرط لازم برای گرفتن دوچرخه جدید این بود که قفلی داشته باشد که ایمنی من را تضمین کند. دوچرخه دوچرخه من تحقیق کردم و متوجه شدم که چنین قفلی در کشور وجود ندارد و واردات نمونه خارجی توجیه اقتصادی ندارد، بنابراین به فکر ساخت قفل هوشمند با ۵۰۰ خط کد جدا از نرم افزار تلفن همراه و غیره افتادم. نرم افزار.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از پروژه وی حمایت شده است یا خیر، گفت: پس از شرکت و کسب رتبه اول در جشنواره جوان خوارزمی، حمایت خاصی نشدم، اما با این وجود تلاش می کنیم این طرح را ارتقا دهیم.

کوثر با اشاره به اینکه حتی آموزش و پرورش از من به عنوان دانش آموز فناوری حمایت نکرد، اظهار داشت: نه تنها حمایت نمی کنند، بلکه به گفته برخی از مسئولان آموزش و پرورش این طرح ارزش خاصی ندارد، برخی از مسئولان اصفهان از طرح من حمایت کردند. اما در کل امتیاز خاصی به او ندادند.

با وجود اینکه هیچ حمایتی از طرح او وجود ندارد، او همچنان به آینده امیدوار است و برنامه های دیگری برای توسعه ایده خود دارد.. در و.. قابل توسعه است.

این دانش آموز مبتکر خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان استعدادهای من را باور کنند و قدردان آن باشند تا بتوانم این طرح را به تولید انبوه برسانم و به دلیل دانشجو بودن مجبور نباشم طرحم را به قیمت پایین بفروشم.

انتهای پیام