در کوگیلویه و بویراحمد ۱۰۰۰ هیئت مذهبی وجود داردایسنا/ کوگلوی و بویراحمد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویی و بویار احمد گفت: ۱۰۰۰ هیئت مذهبی در این استان وجود دارد.

حجت الاسلام سیدرضا افتخاری شامگاه پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در نشست با خبرنگاران افزود: هزار هیئت مذهبی در این استان فعالیت می کنند که اطلاعات و مشخصات ۷۰۰ هیئت در این سازمان ثبت شده است.

وی گفت: مراسم عزاداری روز تسوعا و عاشورای حسینی امسال در شهر یاسوج مرکزی کهجیلویه و بویراحمد ساعت ۱۰:۳۰ صبح به صورت دسته جمعی در ابتدای جمهوری اسلامی و محل تجمع برگزار می شود. بلوار با پخش زنده و مستقیم از شبکه فرمانداری دانا.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویار احمد با بیان اینکه محل تجمع شرکت کنندگان نیز میدان امام حسین (ع) است، خاطرنشان کرد: تاکنون تمامی دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی در کهگیلویه و بویار احمد در این زمینه همکاری داشته اند. برگزاری آیین ها و برنامه های عزاداری دهه اول محرم بوده و همکاری لازم را با سازمان تبلیغات اسلامی استان دارند.
افتخاری تصریح کرد: برنامه های قرآنی از جمله کرسی های تلاوت توسط هیئت های مذهبی شهرستان کوگیلویه و بویراحمد همراه با آیین های عزاداری در ماه محرم در این استان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: هیئت های مذهبی استان به رسیدگی به مسائل، مشکلات، مشکلات و آسیب های هر محله و اتخاذ تدابیر در جهت کاهش یا رفع آنها به عنوان یکی از برنامه های پیش بینی شده در کنار آئین های عزاداری در ماه محرم در کهگیلویه و نیز برگزاری مراسم عزاداری در شهرستان کهگیلویه می پردازند. بویر. احمد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کهگلویه و بویراحمد ادامه داد: ۷۰۰ مبلغ از مردم بومی و غیر بومی در ماه محرم امسال به نقاط مختلف این استان اعزام شدند.

افتخاری تائید کرد: ۹۰۰ نفر از مداحان و مردها نیز در هیئت های مذهبی استان برای اقامه مرثیه و مرثیه خوانی شرکت می کنند.

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه تاکنون سطح استقبال ادارات مختلف مردم کهگلویه و بویراحمد به ویژه نوجوانان و جوانان از مراسم و برنامه های عزاداری در ماه محرم مطلوب بوده است، تصریح کرد: و هیئت های مذهبی این استان در ماه محرم امسال علاوه بر برگزاری آیین ها و برنامه های عزاداری به این موضوع مهم و ضروری برای تفسیر جهاد می پردازند.

به گزارش اسنا، وی گفت: سرعت گذر از سنتی به پست مدرن در کهگیلویه و بویراحمد به حدی بود که فرصت لازم را برای ارائه حالت های احساسات مذهبی متناسب با فضای موجود پیدا نکردیم، از سوی دیگر، مذهبی موسساتی که مناسب شرایط ما نیستند، از جمله حسینیه و مساجد، خلأهایی در این استان نسبت به استان های دیگر وجود دارد که باید از نظر محتوایی و جامعه شناسی آن را بدانیم.

انتهای پیام