در ساخت بیمارستان ساوا با ظرفیت ۲۵۰ تخت، فرصت ها از دست رفت



اسنا / مرکزی ناظر دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: در ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی که در ساوه در حال ساخت است فرصت از دست رفته است.

دکتر بیان کرد محمود کریمی روز چهارشنبه پنجم مردادماه در نشست با خبرنگاران، بسیاری از فرصت های طلایی را در گذشته برای ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی از دست داد و گفت: سال گذشته بر اساس ماده ۵۶ دانشکده علوم پزشکی ساوه می توانست وام بگیرد. از سیستم بانکی.. تا بخش زیادی از هزینه های مورد نیاز برای ساخت این بیمارستان صرفه جویی شود.

وی گفت: در اجرای اصل ۵۶ پروژه های دولتی که دارای سقف اعتباری هستند می توانند از سیستم بانکی وام بگیرند و دولت اقساط بانکی را پرداخت می کند و اگر دو سه سال پیش این کار انجام می شد اجرای طرح ۲۵۰ تختخوابی صفیه. بیمارستان الان تکمیل شده بود اما در حال حاضر با وجود محدودیت منابع مالی نمی توان تاریخ مشخصی برای بهره برداری از این طرح در حوزه درمان تعیین کرد که این امر حکایت از اتلاف کل ماجرا دارد. فرصت.

دکتر دکتر با اشاره به پیشرفت مادی پروژه بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی ساوا کمتر از ۲۰ درصد. کریمی: برنامه دولت در تخصیص اعتبار برای سفرهای استانی این است که برای پروژه های زیر ۵۰ درصد اعتبارات تصویب نشود بلکه باید باشد. وی با بیان اینکه خوشبختانه این طرح تنها طرحی است که پیشرفت کمتری داشته است، از ۵۰ درصد در سفر ریاست جمهوری توانسته اعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد تومان جذب کند که با تخصیص کامل، روند ساخت را تسریع خواهد کرد.

و رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوا در ادامه با اشاره به اشتغال رشته پزشکی در این شهرستان گفت: در سند چشم انداز توسعه دانشکده برای سال های ۱۴۰۶ و ۱۴۰۸ هدف گذاری شده است که کارشناسی ارشد ولی خوشبختانه و با پیگیری های انجام شده امسال شاهد استخدام پزشکی عمومی برای این شهرستان بودیم و این افتخار بزرگی برای حوزه سلامت و مردم است.

وی با بیان اینکه باهوش ترین افراد جامعه در رشته پزشکی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: از ترم بهمن ماه امسال تعدادی از باهوش ترین افراد جامعه در ساوه حضور یافته و تحصیلات عالی خود را در رشته پزشکی دنبال می کنند. پزشکی. پزشکی، بیمارستان شهید مدرسه ساوه به یک مرکز پزشکی تبدیل می شود، به یک تخصص آموزشی با پزشکان متخصص تبدیل می شود.

وی با اشاره به اینکه اختلاف سلیقه نباید ما را از دایره انصاف خارج کند، افزود: برای راه اندازی رشته پزشکی در ساوا باید زیرساخت های لازم را در حوزه درمانی و خدماتی فراهم کنیم و همه باید دست به دست هم دهیم. برای رفع کاستی ها و زیرساخت ها.

دکتر کریمی به بیان عملکرد دانشکده علوم پزشکی ساوا در اوج شیوع ویروس کرونا پرداخت و آن را در بین بسیاری از دانشگاه‌های کشور بسیار عالی دانست و افزود: وی دانشکده علوم پزشکی ساوا را در رتبه اول قرار داد. بالاترین رتبه عملکرد در این دوره اوج اخیر شیوع ویروس کرونا تصادفی نیست، بلکه یک تلاش جمعی است و باعث شد کمترین تعداد فوتی و بستری در بیمارستان‌ها در ساوا و زردیه ثبت شود.

وی درباره طرح دروار نیز گفت: طرح دروار یک جراحی بزرگ اقتصادی در حوزه سلامت با اعمال مزایای بسیاری است که به خطر می اندازد. در این طرح بسیاری از داروهای خصوصی تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان دوازدهمین دستیار حوزه سلامت نقش موثری در آموزش جامعه دارند، تصریح کرد: باید از توانمندی خبرنگاران برای گزارش رویدادهای حوزه سلامت و همچنین بیان کمبودها استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوا نیز گفت: انتقاد از خبرنگاران موجب پیشرفت و توسعه می شود، همانطور که در دوران کرونا، راهبردهای رسانه ای خودمراقبتی را در جامعه ارتقا داد تا از تعداد افراد کاسته شود. افراد مبتلا. مردم.

دکتر مجتبی ذکایی گفت: اولویت اصلی وزارت بهداشت برخورد با مقوله جمعیتی است که یکی از ارکان رهبری است و اگر سازوکاری برای مقابله با افزایش نرخ جمعیت اندیشیده نشود در ده سال آینده در گودال پیری فرو خواهد رفت.

وی بیان کرد: اگر وضعیت جمعیتی ایران را با سایر کشورها مقایسه کنیم، خواهیم دید که سیاست های متعدد و متنوعی برای افزایش جمعیت کشورهای دیگر اتخاذ شده است که باید در ایران نیز به طور جدی به این موضوع پرداخت.

دکتر اشاره کرد. ذکایی با اشاره به اینکه اگر به فکر سلامت جامعه و اقتصاد آن باشیم باید به موضوع جمعیت به طور ویژه پرداخته شود، افزود: رفع موانع ناباروری، تلاش برای باروری همسران و فرهنگ سازی برای افزایش تعداد فرزندان. ضرورت

وی خواستار تغییر دیدگاه برای افزایش نرخ جمعیت در کشور شد و افزود: پیری جمعیت تهدیدی برای سلامت، اقتصاد و سایر مولفه ها برای دستیابی به توسعه پایدار است.

مدیر سازمان غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی ساوا گفت: با اجرای طرح درور، ۳۶۶ قلم داروی ضروری در اختیار بیماران مزمن دیابتی و قلبی عروقی قرار گرفته و هزینه های گزافی را به بیماران تحمیل می کند. و تحت پوشش خدمات بیمه ای کشور قرار نمی گیرند. آخر، او پوشیده شده بود.

دکتر سید محمد حسن احمدی توضیح داد که در گذشته یارانه یا ارز ترجیحی به مواد اولیه ای که در کارخانه ها تولید می شود و یا به کشور وارد می شود اختصاص می یافت و در واقع برای آغاز زنجیره تامین در نظر گرفته شده بود. یا به همین مصرف کننده به صورت غیرمستقیم و از طریق شرکت بیمه مصرف کننده تخصیص می یابد، افرادی که هر پوشش بیمه ای دارند، ارز دارویی آنها به شرکت بیمه پرداخت می شود و هر زمان که برای تهیه دارو به مراکز درمانی یا داروخانه ها مراجعه کنند، در واقع ، به نوعی این حمایت را در قالب داروهای تجویز شده توسط پزشک برای بیمار دریافت می کنند.

و در مورد کمبود دارو در ساوه نیز گفت: کمبود دارو در کشور گسترده است و طبیعی است که در ساوه و زورندیه نیز کمبود دارو وجود داشته باشد.

دکتر توضیح داد. احمدی با بیان اینکه تا ماه آینده بسیاری از کمبودهای دارویی در کشور برطرف می شود، افزود: به دلیل اینکه ماده موثره برخی داروها در دنیا تولید نمی شود و تقاضای مردم زیاد است، مشکل تامین وجود دارد. آنها و احساس حقارت کنند.

مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوا گفت: با پیگیری های انجام شده بر اساس برنامه مصوب ششمین توسعه دانشکده در حوزه پایگاه های جاده ای، سه پایگاه به ظرفیت عملیاتی مرکز اضافه می شود. ماه آینده دو پایگاه در زرداری و سه پایگاه در ساوه.

بهرام سعیدی افزود: با افتتاح این پایگاه ها در منطقه زردانیه، اهداف برنامه ششم توسعه تا ۱۰۰ درصد و در ساوه تا ۸۵ درصد محقق می شود.

وی واگذاری زمین در حوزه شهری را مانعی بر سر راه احداث پایگاه های اورژانس دانست و افزود: با واگذاری زمین امیدواریم دو ایستگاه در حوزه شهری ساوه افتتاح شود.

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی ساوا همچنین به پیشرفت چشمگیر پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوا اشاره کرد و افزود: با اشتغال زایی رشته پزشکی سرعت اجرای پروژه ها افزایش می یابد. مشارکت خیرین

دکتر افزود.

وی با اشاره به صدور فراخوان استخدام نیروی انسانی در حوزه های خدماتی، آشپزی، آموزشی و غیره از هفته آینده برای تامین زیرساخت های حوزه پزشکی، گفت: اشتغال رشته های پزشکی منجر به افزایش حوزه های دیگر در حوزه سلامت و در نتیجه کیفیت درمان بهبود یافته است.

نایب رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوا گفت: نظارت و بازرسی در حوزه درمان از طریق واحد کنترل درمان صفح معاونت علوم پزشکی وجود دارد، اما نمی توان از همه تخلفات جلوگیری کرد زیرا با وجود نظارت، متخلفان هستند. به دنبال راهی برای ارتکاب تخلفات

دکتر افزود. احمد تونا: در شهرستان ساوه در زمینه نظارت بر درمان حتی نسبت به سایر دانشگاه ها نهایت سختگیری اعمال می شود و آماده دریافت گزارش های مردمی و رسانه ها برای برخورد قانونی هستیم.

در این نشست جمعی از خبرنگاران به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند سپس با اهدای لوح سپاس و هدایایی از زحمات خبرنگاران تجلیل شد.

انتهای پیام