در حال پیگیری جدی قطعی برق در مناطق صنعتی هستیمایسنا/ آذربایجان شرقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به قطعی برق صنعتی بخش تولید، گفت: قطعی برق در شهرهای صنعتی استان به مدت دو روز در هفته اجرا می شود و به طور جدی در حال انجام است. پیرو این موضوع…”

صابر برنیان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در حوزه صنایع بزرگ مانند فولاد و سیمان آذربایجان شرقی بیش از سایر استان ها مورد تخلف قرار می گیرد.

وی افزود: سهمیه سایر استان ها با سهمیه آذربایجان شرقی همخوانی ندارد بنابراین این موضوع را یکی از محورهای اصلی سازمان قرار داده ایم و از طریق وزارتخانه و سایر دستگاه ها در حال پیگیری هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر برنامه ریزی صحیح برای استفاده بهینه از برق تاکید کرد و گفت: نباید اقدامات مناسبی انجام دهیم تا آسیب جدی به بخش تولید وارد شود.

وی با انتقاد از برنامه مشخص اعلام شده برای واحدهای صنعتی گفت: با رسیدن پیک حرارتی از اواسط خرداد، مصرف برق افزایش چشمگیری داشته و از سال های اخیر تاکنون برنامه مناسبی برای افزایش تولید برق در راستای افزایش تولید برق نداشته ایم. نیازهای کشور با قطعی برق کشور با خاموشی برق اعم از واحدهای صنعتی و تولیدی.

بارنیان با بیان اینکه بر اساس ماده ۲۵ برای تسهیل فضای کسب و کار در صورت کمبود انرژی باید در مرحله آخر به سراغ واحدهای صنعتی و تولیدی برویم، افزود: با مدیریت برق در مناطق تجاری و خدماتی و مصرف عمومی می توان. قطعی برق صنعت را کاهش دهید.» مرحله آخر را جابه جا می کنیم، اما متاسفانه در آذربایجان شرقی برعکس است.

وی گفت: بر اساس بررسی های وزارت نیرو در زمینه برق رسانی به مراکز صنعتی و تولیدی آذربایجان شرقی این ظلم بزرگی است زیرا هفته ای یک بار برق در شهرهای صنعتی تهران قطع می شود اما در شرق دو روز در هفته برق آذربایجان قطع می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تخصیص برق به واحدهای بزرگ آذربایجان شرقی مانند سایر استان ها باید عادلانه و متناسب با سرانه صنعتی باشد، نه اینکه کارخانه های ما تعطیل شود و به بخش تولید آسیب وارد شود. “

وی با تاکید بر اینکه تمام سرمایه گذاری ها در صنعت فولاد استان متعلق به بخش خصوصی است، تصریح کرد: طرح اختصاص برق سه ماهه آینده در آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان ها کاملا ناعادلانه است، زیرا در صورت اجرای این برنامه، تمام کارخانه های فولاد و سفیانی. سیمان کاملا بسته خواهد شد.

وی ادامه داد: ما به عنوان حامی صنعت تولید قطعا در مقابل این موضوع خواهیم ایستاد و از حق صنعت آذربایجان شرقی دفاع خواهیم کرد.

بارنیان با اشاره به اینکه در صورت صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق به صنایع تولیدی آسیبی نمی رسد خاطرنشان کرد: وزارت نیرو باید رویه ها را تغییر دهد و در مرحله آخر قطع برق واحدهای صنعتی و تولیدی را قرار دهد و در این مورد به صنایع اجازه ندهد. کشور مشخص شده بسته خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: نهضت ساخت و ساز مسکن از امسال آغاز می شود و اگر سیمان و فولاد ما تعطیل شود، صنایع ما در این زمینه متضرر خواهند شد.

بارنیان با بیان اینکه در حوزه فولادسازی قطب سوم صنعت فولاد کشور هستیم، گفت: در حال حاضر ۲۴ درصد فولاد تولید و ۱۵ درصد صادرات در آذربایجان شرقی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، وی افزود: امیدواریم موضوع قطعی برق در صنعت به زودی برطرف شود تا تولیدکنندگان نگران کمبود برق نباشند.

انتهای پیام