رژیم لاغری سریع

درمان بیماری دردناک پا با تزریق چربی


محققان دانشگاه پیتسبورگ درمان جدیدی برای بیماری دردناک پا به نام فاسیای کف پا ایجاد کرده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از STD، روش جدید محققان تزریق چربی پای بیمار به شبکه ای از طریق ده ها سرنگ ریز است.

به گفته محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ، روش جدیدی که در آن چربی خود بیمار به کف پا چسبانده می‌شود، می‌تواند برای مبتلایان به بیماری شایع و دردناکی به نام فاسیای کف پا مفید باشد.

دکتر جفری گوسینوف، جراح پلاستیک در دانشگاه پیتسبورگ می گوید: ما این روش را برای استفاده از خواص جوان کننده لیپیدها توسعه دادیم. در این مطالعه مفهومی، نشان می‌دهیم که تزریق چربی به پا درد پاشنه پا را کاهش می‌دهد، به بیماران کمک می‌کند دوباره در فعالیت‌های روزانه و ورزش خود شرکت کنند و به طور کلی کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند.

فاشیای کف پا یکی از شایع ترین علل درد پاشنه پا است که نزدیک به دو میلیون نفر در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد.

بث گاسینوف، محقق دیگری در این مطالعه، گفت: «درد زیاد در پاها باعث می‌شود که وقتی فرد در حالت نشسته یا بلند می‌شود، درد طاقت‌آوری را که برخی افراد تجربه می‌کنند، احساس می‌کند». آنها آن را به عنوان یک میخ توصیف می کنند. از پاشنه آنها عبور می کند.

درمان بیماری دردناک پا با تزریق چربی

شکل حاد فاشیای کف پا را می توان با کشش، کفش های ارتوپدی یا تزریق کورتیزون درمان کرد. اما حدود ۱۰ درصد از بیماران به طور کامل بهبود نمی یابند، کلاژن پا تحلیل می رود و ورم کف پا افزایش می یابد.

محققان با الهام از خواص بازسازی سلول های بنیادی چربی، فناوری ابداع کرده اند که از چربی برداشته شده از شکم یا سایر قسمت های بدن برای درمان بیماری ها استفاده می کند.

جفری گاسنوف گفت: در چربی، سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد وجود دارد که به تامین خون جدید کمک می کند، که زخم ها را نیز التیام می بخشد. در این مطالعه از یک سوزن صاف برای نفوذ به فاسیای کف پا استفاده کردیم زیرا باعث آسیب جزئی و تحریک روند بهبودی می شود. سپس سوزن را بیرون آورده و مقدار کمی از چربی بیمار را در آنجا تزریق می کنیم.

در این مطالعه توسط محققان آمریکایی، روش تزریق چربی علائم فاشیای کف پا را در بیماران بهبود بخشید و راه را برای یک کارآزمایی بالینی بزرگتر هموار کرد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر