درخواست جدی تهران از شورای حکومتی افغانستان برای انجام تعهدات هیرمند در زمینه حق آبهحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با امیرخان متکی سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان، زلزله‌ای را که متأسفانه خسارات جانی و مالی زیادی در پی داشت، تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اعلام سطح همدردی دولت و ملت ایران با آسیب دیدگان زلزله افغانستان، تصریح کرد: بخشی از کمک های جمهوری اسلامی ایران در قالب دو محموله هوایی بلافاصله به افغانستان ارسال شد. . .

امیر عبداللهیان با اشاره به اعزام گروه های امدادی از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به افغانستان تاکید کرد: مانند گذشته در کنار مردم سخاوتمند و صبور افغانستان هستیم و آماده اعزام تیم پزشکی در صورت نیاز هستیم. ..”

وزیر امور خارجه کشورمان در بخشی دیگر از این گفت وگوی تلفنی با تاکید بر حق آبه ایران از رودخانه هیرمند، گفت: درخواست جدی داریم که نهاد حاکمیتی افغانستان به تعهدات متقابل خود بر اساس توافقات قابل اجرا فی مابین ایران در زمینه حق آبه عمل کند. کشورهای مرزی باید همکاری لازم و جدی داشته باشند و با حل این موضوع آن را به عاملی برای ارتقای همکاری و دوستی دو کشور و ملت تبدیل کنند.

امیر عبداللهیان ابراز امیدواری کرد با همکاری دو کشور روند مبارزه با جرایم سازمان یافته و پدیده شوم قاچاق مواد مخدر و انسان و مبارزه با تروریسم ریشه کن شود.

انتهای پیام