دانش آموزان همچنین می خواهند به آموزش حضوری برگردندمدیر امور آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کیفیت آموزش در دوران کرونا هم به استاد و هم به دانشجو بستگی دارد، اما نکته قابل توجه این است که با هر کیفیتی از آموزش مجازی، دانشجویان تمایل به بازگشت چهره به چهره دارند. تقابل آموزش چهره

دکتر میلاد رضایی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان پاکستان وی درباره نحوه برگزاری دروس در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال جدید گفت: آموزش مجازی مزیت های خاص خود را دارد و برای این منظور ما قصد نداریم این روش آموزشی را کنار بگذاریم و به اساتید این امکان را داده ایم. اگر ترجیح می دهند برخی از کلاس های خود را تقریباً برگزار کنند فرصتی است، به خصوص که برخی از اساتید از یک سری برنامه های ویژه استفاده می کنند، اتفاقاً برگزاری چنین کلاس هایی عملا راحت تر و مفیدتر است.

وی با اشاره به نقاط قوت و ضعف آموزش الکترونیکی در دوران شیوع کووید ۱۹، گفت: نقطه قوت آموزش الکترونیکی این است که گاهی لازم است به دانش آموزان فیلمی نشان دهیم، مثلاً برای بازدید از یک کارخانه، دوربین کارخانه. فعال شده و دانش آموزان می توانند از این ویژگی در کلاس استفاده کنند.کلاس مجازی همچنین در آموزش مجازی، این ویدیوها برای دانش آموزان پشتیبان باقی می ماند.

دکتر افزود. رضایی: یکی دیگر از نقاط قوت آموزش مجازی بحث نرم افزار است. زیرا برخی از اساتید از یک سری برنامه های خاص استفاده می کنند و این کارها در آموزش مجازی به خوبی دنبال می شود و نگران عدم یادگیری موضوع نباشید. زیرا فیلم کلاس در آنها ذخیره می شود. دانش آموزان خوب هم می گویند اگر درس ها را یاد نگیرند می توانند دوباره فیلم کلاس را مرور کنند.

وی درباره نکات منفی آموزش الکترونیکی در دوران کووید ۱۹ ادامه داد: نکته منفی آموزش الکترونیکی این است که برخی از دانش آموزان کار خود را انجام می دهند و توجه کافی به درس و کلاس ندارند. البته مهمترین و تامل برانگیزترین نکته منفی این است که وضعیت شرکت در آزمون های آموزش الکترونیکی به چند دلیل فاجعه بار است. یکی از دلایل آن افزایش سطح سوالات و کاهش زمان امتحان است تا احتمال تخلف در امتحانات کاهش یابد. این به دانش آموزانی که در حال تحصیل هستند نیز آسیب می زند.

دکتر تایید کرد رضایی با بیان اینکه کیفیت آموزش در دوران کرونا کاهش یافته و به معلم و دانش آموز بستگی دارد، گفت: البته این در حالی است که برخی اساتید در شرایطی کلاس مجازی برگزار می کنند که صحبت می شود و دو طرفه است. برای تعامل با دانشجویان و گاهی اوقات کلاس مجازی بهتر از کلاس حضوری است البته در برخی از اساتید کارکشته برعکس است و بسیاری از اساتید در کلاس بهتر تدریس می کنند.

وی گفت: در سال ۱۴۰۱ در صورت عدم حضور در تمامی کلاس ها سعی می کنیم به روش پاره وقت عمل کنیم و کلاس های رفع اشکال برگزار کنیم و با توجه به نیاز و یا کمبود مسکن دانش آموزان، نحوه رزرو کلاس ها را تعیین می کنیم. به عنوان مثال، اگر دانشجویان نیازی به خوابگاه ندارند، در کلاس حضوری شرکت کنید و کلاس آنلاین خوابگاه داشته باشید و چند جلسه اصلاحی برای آنها داشته باشید.

مدیر آموزش دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: شرایط کنونی این است که خود دانشجویان تمایل دارند به تحصیل رودررو برگردند. به این ترتیب سعی می کنیم در سال جدید کلاس ها را به صورت نیمه وقت برگزار کنیم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر