خون صلح، ویژگی مطلوب مردم لرستان است/ جامعه نیازمند صلح، اسکان، امنیت و وحدت است.


خون صلح، ویژگی مطلوب مردم لرستان است/ جامعه نیازمند صلح، اسکان، امنیت و وحدت است.

ایسنا/ لرستان رئیس کل دادگستری لرستان گفت: جامعه نیاز به صلح، اسکان، امنیت و وحدت دارد و این صلح و سازش اساس امنیت و تقویت اقتدار ملی است.

محمد رازم در مراسم خون صلح دهستان خواف شهرستان دلفان با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: خون صلح یک سنت خوب دیرینه است که ریشه در اعماق جان، دل، جان و روح دارد. از بادیه نشینان عشایری غرب کشور و ریشه در مذهب و ملیت مردم لرستان و مردم شریف شهرستان دلفان دارد.
وی گفت: ما شاهد اتحاد، انسجام و همدلی در منطقه خواف شهرستان دلفان بوده ایم.
رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در سومین روز از هفته وحدت (وحدت بین اهل سنت و شیعه) هستیم، افزود: این مراسم صلح و سازش در راه خدا و با پیروی از سنت و دستورات قوه قضائیه برگزار شد. رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم. ) این هفته.
رازیم با اشاره به اینکه مردم شهرستان دلفان افرادی متدین، سنتی، اصیل، نجیب و نجیب هستند که به مهربانی، صداقت و سخاوت معروف هستند، افزود: مردم این شهرستان محافظه کار، بردبار، صبور و خیرخواه هستند. نظام صبور و صادقانه ۲۶۵ شهید والامقام و ۸۲۶ جانباز تحویل داد.
وی گفت: رئیس جمهور سفیدان و معتمدین در بین مردم شهرستان دلفان محبوبیت دارند و امروز شاهد تصویب پرونده قتل ۶۱ در لرستان هستیم.
رئیس شورای قضایی لرستان گفت: مراسم صلح و سازش (خون صلح و خون کافی) از ویژگی های مورد علاقه مردم شهرستان لرستان و دلفان است که در آیات و روایات از جایگاه بالایی برخوردار است.
رازیم گفت: حکم قصاص صادر شد و با وجود صلاحیت اجرای حکم شیوخ عفو کردند و این گواه عظمت این افراد است.
وی گفت: پدر و مادر دیم بدون نگرانی فوت کردند و هیچ جهیزیه ای دریافت نکردند.
رئیس قاضی لرستان گفت: خداوند در قرآن به برقراری صلح و آشتی میان برادران خود دستور داده است. بر اساس این آیات الهی، خون صلح ثواب دارد و پاداش نهایی این بخشش، وعده بهشت ​​جاویدان است.
رازم با بیان اینکه امنیت یکی از مقوله های توسعه برای هر جامعه است، گفت: جامعه نیازمند صلح، آشتی، امنیت و وحدت است و این صلح و سازش اساس امنیت و تقویت اقتدار ملی است.
وی گفت: صلح و سازش از محورهای سند اصلاح قضایی است و تلاش می کنیم این سنت در جامعه جاری و سازنده باشد.
رئیس شورای قضایی لرستان با تاکید بر اینکه همه باید به اشتراکات اهل سنت و شیعه بپردازیم افزود: به فرموده مقام معظم رهبری وحدت باید حفظ شود.
انتهای پیام