خطوط هوایی با بیشترین تاخیر در پرواز باید جریمه شوندنایب رئیس نهاد غیرنظامی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که نظارت عالی بر شرکت های هواپیمایی وجود نداشته باشد، شرکت ها بدون توجه به ظرفیت ناوگان خود به فروش بلیت ادامه می دهند و شاهد تاخیرهای مکرر چند ساعته در پروازها خواهیم بود.

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نیاز سازمان هواپیمایی به تعویق چند ساعته پروازها و نقص فنی هواپیما، اظهار کرد: متاسفانه باید کنترل بالایی بر روی ایرلاین ها اعمال شود. وزارت هوانوردی سازمان راه، شهرسازی و هوانوردی کشوری وجود ندارد در تغییر وضعیت مجوز ایرلاین ها متاسفانه به تخلفات توجهی نمی شود و مردم دلخور نمی شوند.

وی افزود: نیاز به نظارت عالی بر ایرلاین‌ها و برخورد با شرکت‌های بلیت‌فروشی وجود دارد که پروازهایشان با تاخیر چند ساعته یا حتی لغو پروازها انجام می‌شود. این اختلال در برنامه ریزی، زمینه سردرگمی و نارضایتی مردم را فراهم می کند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است هر ماه بر فروش بلیت هواپیما نظارت شود و با شرکت هایی که پروازهایشان چندین بار تاخیر داشته برخورد شود. این شرکت ها باید جریمه شوند تا با برنامه ریزی دقیق از تکرار تاخیرهای متعدد جلوگیری شود.

حسین زهی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی شرکت های هواپیمایی متناسب با ظرفیت ناوگان هوایی خود و فروش بلیت، تاکید کرد: تا زمانی که نظارتی در این زمینه وجود نداشته باشد، شرکت های هواپیمایی هر طور که می خواهند برنامه ریزی و کنترل می کنند و ما این تاخیرها را تکرار می کنیم. باید نظارت عالی در این زمینه اعمال شود تا تاخیرها کاهش یابد.

انتهای پیام