رژیم لاغری سریع

خطوط ریلی مازندران در جهت توسعه گرشگری فعال می‌شوندایسنا/مازندران استاندار مازندران با بیان این که امروزه صنعت گردشگری براساس خطوط ریلی رونق یافته است، اظهار کرد: استراتژی ما در این حوزه نخست تقویت و سپس توسعه خطوط ریلی است.

سید محمود حسینی پور در مراسم‌ معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان رامسر با بیان این که نتوانستیم زیرساخت های رامسر را برای دست یابی به جایگاه اصلی مقصد گردشگری فراهم کنیم، گفت: در طی سال ها سیاست ثابتی در این راستا وجود نداشت و این ناعدالتی در خصوص مناطقی چون رامسر که دارای ظرفیت های ویژه گردشگری است، رخ داد.

نماینده عالی دولت در مازندران، رامسر را نماد گردشگردی برای معرفی در عرصه بین المللی خواند و اظهار کرد: راه های مواصلاتی به استان مازندران، عقب نگه داشته شده است به عنوان نمونه از شروع پروژه آزادراه تهران – شمال بیش از ۲۰ سال گذشته و تا کنون قریب ۳۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

حسینی پور، با بیان این که از نظر خطوط ریلی ضعیف هستیم و امروزه صنعت گردشگری براساس ریل است، تصریح کرد: استراتژی اولیه ما توسعه ریلی است و حسب دستور رییس جمهور، بنا داریم خطوط ریلی را در استان هرچه سریعتر توسعه دهیم.

وی با اشاره به این که علیرغم تلاش های صورت گرفته برای تجهیز و توسعه فرودگاه رامسر، هنوز کارهای زیادی در این فرودگاه باقی است، افزود: یکی از شاخص های مهم دیگر رامسر پتانسیل آبگرم است که این صنعت باید همچون دنیا تجاری سازی شود.

استاندار مازندران، با بیان این که نگاه دولت سیزدهم خدمت بی منت به مردم است و باید در خدمت به مردم تلاش شبانه روزی کرد تا عقب ماندگی جبران شود، یادآور شد: امروز در سایه هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب، در علم و تکنولوژی و در بسیاری از موارد توسعه ای دنیا، حرف های برای گفتن داریم.

حسینی پور، منابع انسانی مازندران را دارای رتبه های نخست کشوری معرفی و خاطرنشان کرد: باید نخبگان را پای کار بیاوریم که این مهم در شهرستان رامسر باید اجرا شود. با سرمایه گذاری که در رامسر شروع شده شرایط اقتصادی این شهرستان رشد خواهد کرد. همچنین سرمایه گذاری در طرح های توسعه رامسر واجب و ضروری است و فرماندار باید شرایط سرمایه گذاری در رامسر را محقق نماید.

وی با بیان اینکه علیرغم نیروی انسانی و ایده های خلاق، دلیل عقب ماندگی استان باید مشخص شود تاکید کرد: متخصصین ایرانی محیط زیست در خارج کشور برای ساماندهی و حل مشکل پسماند استان مازندران اعلام آمادگی کردند و همچنین گروه خودروسازی آمادگی خود را برای ارتقای صنعت خودروسازی استان اعلام کرده است.

استاندار مازندران خواستار بسیج همه امکانات شهرستان رامسر و جوانان و نخبگان شد و خاطرنشان کرد: بستری باید فراهم شود تا تمام متخصصین رامسری حتی آنانی که در خارج کشور حضور دارند بتوانند برای کمک به توسعه شهرستان با فرماندار و سایر مدیران ارتباط برقرار کنند.

حسینی پور با بیان اینکه در صورت تحقق این اهداف، رامسر در آینده نزدیک با سرمایه گذاری های صورت گرفته متحول می شود، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی و باغات و کشاورزی در غرب استان به دنبال ایجاد کنسرسیوم صادرات محصولات کشاورزی و باغی در غرب مازندران هستیم و برای صادرات استاندارد تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام