خطاهای موجود در نظام آموزشی باید از زبان کارشناسان شنیده شود


ایسنا/فارس معاون پژوهش حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: خطاهای موجود در نظام آموزشی باید از زبان کارشناسان شنیده شود تا پیگیری مناسب به انجام برسد.

حجت الاسلام ابوالقاسم مقیمی حاجی چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در اجلاسیه مدیران و معاونین مدارس علمیه استان فارس گفت: در سطح کشور ۵۰۰ مدرسه علمیه داریم که به هر یک از این مدارس سالانه تنها یک میلیون تومان بودجه اختصاص داده می‌شود.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: این اجلاس فرصتی است تا مدیران مدارس علمیه به بیان مشکلات و مسایل خود بپردازند تا برای رفع آسیب‌ها و مشکلات به انجام اقدامات لازم بپردازیم.

او اضافه کرد: رفع برخی از این مشکلات و موارد به مصوبات کشوری نیاز دارد و خطاهای موجود در نظام آموزشی باید از زبان کارشناسان شنیده شود تا پیگیری مناسب به انجام برسد.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه سراسر کشور اعلام کرد: بودجه پژوهشی حوزه‌های علمیه سالها نزدیک به صفر بوده و باید به سمت منابع پایدار و فعالیت با امکانات جهادی حرکت کرد.

او ادامه داد: برگزاری کارگاه در پایه سوم باید انجام شود و سال گذشته ۲۶ کارگاه در سراسر کشور برگزار شد و مورد حمایت قرار گرفتند و پژوهش سراهای استانی، محل برگزاری کارگاه و مرکز تحقیق قرار داده شده‌اند.

مقیمی حاجی با اشاره به فعالیت‌های کانون علمی و پژوهشی در کشور گفت: ۱۹۲ کانون فعال علمی و پژوهشی در فارس وجود دارد که فرصت مطلوبی برای پیگیری مباحث درسی و گفتگوهای علمی حوزه‌های علمیه به شمار می‌روند.

خطاهای موجود در نظام آموزشی باید از زبان کارشناسان شنیده شود

حجت‌الاسلام محمد استوار میمندی، مدیر حوزه علمیه فارس نیز در ادامه این اجلاسیه گفت: شنیده شدن نظرات مدیران حوزه علمیه در این اجلاس تبعات مطلوبی در پی دارد.

او افزود: برگزاری اجلاسیه مدیران و معاونین مدارس علمیه استان فارس در جوار امامزادگان واجب التعظیم و در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) نعمت الهی است.

استوار میمندی اضافه کرد: توجه به حوزه پژوهشی از تاکیدات و اولویت‌های حوزه علمیه فارس است و ایجاد نشاط تحصیلی در مدارس علمیه در گروی تقویت عنصر پژوهش در این مدارس است.

او با اشاره به امکان تعاریف مختلف برای پژوهش عنوان کرد: جشنواره «علامه حلی» و نشریات مدرسه‌ای از نمونه‌های ایجاد فرصت‌های پژوهشی در حوزه‌های علمیه است.

او تصریح کرد: فعال کردن نشریات مدرسه‌ای موجب ایجاد نشاط علمی در مدارس علمیه می‌شود و در تولید این نشریات باید فرصت  مشارکت جمعی از طلاب فراهم شود.

مدیر حوزه علمیه فارس گفت: حضور طلاب در جشنواره ها و برنامه‌ها به برگزاری باشکوه تر برنامه‌ها منجر می‌شود.

انتهای پیام