خرید بیش از ۶ میلیون تن گندم از کشاورزان دولتیایسنا/ خراسان جنوبی معاون بازرگانی خارجی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده و بیش از ۹۰ تا ۹۵ درصد وجوه به کشاورزان پرداخت شده است.

امیر طالبی امروز چهارشنبه ۲۴ تیرماه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی گفت: تاکنون شش میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شده و ۳۳ هزار میلیارد تومان یعنی بیش از ۹۰. – ۹۵ درصد مبلغ به کشاورزان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه با پیگیری هایی که طی چند روز آینده با تخصیص لازم صورت می گیرد، مابقی این مبلغ پرداخت می شود، اظهار کرد: باید با منطقی سازی مصرف بر شرایط سخت موجود غلبه کرد.

معاون بازرگانی خارجی شرکت مادر تخصصی دولتی ایران خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح تعمیم حمایت ها و در خصوص آرد و نان، جهاد کشاورزی و سایر نهادها نظارت جدی دارند و آمادگی داریم. تا چند ماه آینده همکاری کنیم. در آینده از شرایط فعلی به خوبی عبور کنیم.

طلبی تصریح کرد: برای مراسم اربعین سهمی از آرد در نظر گرفته شد و سهم هر فرمانداری را داشتند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲ هزار میلیارد تومان و امسال ۳۳ هزار میلیارد تومان برای خرید گندم از کشاورزان پرداخت شد، گفت: شرمنده کشاورزان هستیم و تمام تلاشمان این است که مابقی مبلغ را از هر منبع احتمالی پرداخت کنیم. گندمکاران کشور

تالبی با بیان اینکه کمبود شکر در کشور وجود ندارد، ادامه داد: در تلاش هستیم تا نیاز اتحادیه صنعتی شکر در استانداری تامین شود.

وی از زحمات ماجد اسدالهی مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استانداری که در مدت تصدی این شرکت مفتخر به بازنشستگی شد قدردانی کرد.

انتهای پیام